Europoslanci z Výboru pro zaměstnanost a sociální věci jednali v Praze o ukrajinských uprchlících či českém předsednictví | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Europoslanci z Výboru pro zaměstnanost a sociální věci jednali v Praze o ukrajinských uprchlících či českém předsednictví


STÁHNOUT foto senát.jpg (maximální velikost 0,5 MB)

Praha - Delegace poslanců Evropského parlamentu ukončila třídenní návštěvu Prahy, během které se setkala s ministry, politiky, sociálními partnery, výzkumníky a organizacemi pomáhajícími uprchlíkům z Ukrajiny.

Návštěva byla příležitostí k diskusi o nadcházejících legislativních prioritách budoucího českého předsednictví, které bude zodpovědné za vedení jednání o návrzích důležitých pro Výbor pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL), včetně směrnice o minimální mzdě, směrnice o transparentnosti mezd, fondu sociálního klimatu a koordinaci sociálního zabezpečení. Mezi další priority bude patřit řešení raketového růstu cen energií a energetické chudoby.

Členové delegace diskutovali o dopadech války na Ukrajině na situaci ukrajinských uprchlíků a následně na trh práce v České republice. Ministr Jurečka zdůraznil, že 55 000 ukrajinských uprchlíků (z 350 000 oficiálně registrovaných uprchlíků) již našlo práci. Při setkání s českými sociálními partnery byl středem diskuse růst cen energií a inflace ovlivňující trh práce včetně nedostatku pracovních sil. Rekvalifikovaná pracovní síla je pro Českou republiku klíčová. Podle evropských delegátů je také třeba řešit otázky rovnosti žen a mužů.

Poslanci navštívili Regionální asistenční centrum pro pomoc Ukrajině a byli ohromeni vysoce efektivním způsobem organizace centra, kde jsou uprchlíci registrováni, dostanou víza, přístup k sociálnímu zabezpečení a veřejným službám zaměstnanosti a mohou si na jednom místě a během jedné hodiny otevřít bankovní účet.

Evropu čeká horký a studený podzim

Podle europoslance Tomáš Zdechovského (EPP) bylo cílem setkání s vládními a nevládními organizacemi, které se starají o ukrajinské uprchlíky přicházející do ČR. „Důležitým signálem je solidarita s uprchlíky a s členskými státy, které je přijímají. Bylo skvělé vidět, jak se dokážeme o lidi z Ukrajiny postarat. Myslím, že to ocenili i mí kolegové. Českou republiku čeká velmi těžké předsednictví v Radě EU s ohledem na aktuální energetickou a potravinovou krizi a rostoucí inflaci. Věřím však, že to zvládneme,“ uvedl Zdechovský, který evropskou delegaci v Praze vedl.Kontakt:

Adam Baštinec
tiskový mluvčí
bastinec@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420608347423


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 25. 5. 2022 19:11
Kategorie: Politika
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) je místopředsedou výboru Evropského parlamentu pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a členem výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL).

Dále působí také ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), zvláštním výboru pro zahraniční vměšování do všech demokratických procesů v Evropské unii, včetně dezinformací (INGE) a v delegacích pro vztahy EU s Japonskem (D-JP) a státy jižní Asie (DSAS).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.