Europoslanci z kontrolního rozpočtového výboru se v Římě zabývají podezřením na zneužívání zemědělských fondů EU | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Europoslanci z kontrolního rozpočtového výboru se v Římě zabývají podezřením na zneužívání zemědělských fondů EU


Řím - Europoslanci Výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) přijeli ve středu odpoledne do Itálie, kde se budou v následujících třech dnech zabývat údajným porušováním pracovních norem a zapojením mafie do vyplácení zemědělských dotací z Evropské unie. Delegace hodlá v Římě prověřit, jak státní orgány vyšetřují tato znepokojivá podezření a jak se snaží zneužívání evropských dotací předcházet. Součástí šestičlenné delegace je i europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

„Objevují se znepokojivé zprávy o tom, že někteří lidé, kteří dostávají zemědělské dotace EU, porušují pracovní normy. Během naší návštěvy chceme nahlédnout do státních systémů, které jsou zavedeny za účelem prevence podvodů a boje proti finanční a hospodářské kriminalitě,“ uvedla Monika Hohlmeierová (EPP), která delegaci vede.

„Itálie se dlouhodobě potýká se silným působením mafie na svém území, která svou činnost v poslední době zaměřuje na evropské dotace. Je to pro ně snadný přístup k velkým penězům. Chceme všechny podezření prověřit, protože nechceme, aby peníze evropského daňového poplatníka končily v kapsách mafiánů nebo jiných podvodníků,“ doplnil Zdechovský (EPP, KDU-ČSL).

Europoslanci se během kontrolní mise setkají se zástupci italského ministerstva zemědělství a státní zemědělské platební agentury, ministerstva hospodářství a Generálního inspektorátu pro finanční vztahy s EU. Setkají se také s orgány odpovědnými za finanční kontrolu, Guardia di Finanza a Arma dei Carabinieri, jakož i s parlamentní komisí pro boj proti mafii, se zástupci úřadu státního zástupce pro boj proti mafii a pověřeného evropského žalobce.Kontakt:

Adam Baštinec
tiskový mluvčí
bastinec@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420608347423


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 1

Vydáno: 25. 5. 2022 19:56
Kategorie: Politika
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) je místopředsedou výboru Evropského parlamentu pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a členem výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL).

Dále působí také ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), zvláštním výboru pro zahraniční vměšování do všech demokratických procesů v Evropské unii, včetně dezinformací (INGE) a v delegacích pro vztahy EU s Japonskem (D-JP) a státy jižní Asie (DSAS).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.