Europoslanci vyzvali Komisi k přípravě záchranného ekonomického balíčku | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Europoslanci vyzvali Komisi k přípravě záchranného ekonomického balíčku


STÁHNOUT Letter to Mrs von der Leyen by EMPL co-chair Tomas Zdechovsky.pdf (maximální velikost 0,5 MB)

Brusel – Nucené karantény a další omezení v práci kvůli epidemii COVID-19 budou mít dalekosáhlé dopady na evropskou ekonomiku a mohou vést k hospodářské krizi větší, než kterou svět zažil okolo roku 2008. Europoslanci proto vyzývají předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou, aby představila stabilizační mechanismus a začala se co nejrychleji zabývat tématem podpory podnikatelů a pracovního trhu. Výzvu z pozice místopředsedy výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL) inicioval europoslanec Tomáš Zdechovský.

„Téma dopadů opatření proti šíření COVID-19 nesmíme podcenit a už teď bychom měli začít dělat vše proto, abychom se vyhnuli hluboké ekonomické krizi. Na místě je proto zvážit implementaci adekvátních opatření na ochranu ekonomických zájmů občanů Unie,“ vysvětluje europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který je iniciátorem dopisu europoslanců Leyenové. Výzva už má potřebnou podporu napříč jednotlivými frakcemi.

Zdravotnictví není v kompetenci EU, v tomto mají hlavní slovo jednotlivé státy. EU ale může podpořit podnikání a zaměstnanost. „Už příslib, že EU pomůže, podpoří za současné situace mnoho předně malých a středních podnikatelů, kteří se obávají budoucích dopadů nucených karantén i přímo nemocnosti zaměstnanců,“ doplňuje Zdechovský, který má kromě výboru pro zaměstnanost zkušenost i s působením v rozpočtových výborech a je připraven pomoci s konkrétními návrhy.Kontakt:

Jitka Fialová
tisková mluvčí, PR manažer
fialova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420777022156
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 12. 3. 2020 9:18
Kategorie: Veřejná správa
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2019 podruhé zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Je místopředsedou výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL), koordinátorem Evropské lidové strany ve výboru pro rozpočtovou kulturu (CONT), a dále působí ještě ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.