Europoslanci se ohradili proti nepravdivým výrokům ministra Brabce | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Europoslanci se ohradili proti nepravdivým výrokům ministra Brabce


Europoslanci se ohradili proti nepravdivým výrokům ministra Brabce Praha/Brusel – Čeští europoslanci Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), Pavel Poc (ČSSD) a Kateřina Konečná (KSČM) se dnes důrazně ohradili proti nepravdivým výrokům ministra životního prostředí Richarda Brabce z hnutí ANO 2011 v Poslanecké sněmovně o vyjednávání ohledně uznání staré EIA k dopravním stavbám. Ministr zde doslova prohlásil:

„Víte, do jednání na politické úrovni se zapojili všichni. My jsme požádali celou řadu lidí, aby nám v těch jednáních pomohli. Musím říct, že z europoslanců se zapojil pouze pan poslanec Telička, jinak jsme nedostali v podstatě žádné odezvy. Byli samozřejmě europoslanci všech stran osloveni. Dneska nás někteří europoslanci kritizují, jak jsme byli měkcí, ale upřímně řečeno z jejich strany žádná reakce nebyla. Zapojili jsme samozřejmě naši eurokomisařku, zapojili jsme dokonce i ostatní eurokomisaře dalších spřátelených zemí.“

Europoslanci žádají ministrovu veřejnou omluvu
Podle českých europoslanců ministr Brabec při jednání Sněmovny poslancům neuvedl pravdivé informace a o postupu České republiky v celé věci zřejmě vůbec nic neví. „Nejdříve bychom se chtěli ohradit proti tomu, že se na nás pan ministr Brabec jakkoliv obrátil a reagoval pouze kolega Telička. Tato informace rozhodně není pravdivá,“ kritizovala ministrova slova Kateřina Konečná (KSČM).
„Už dříve jsem informoval několik členů vlády o svém osobním rozhovoru s předsedou Evropské komise Jeanem Claudem Junckerem, který potvrdil připravenost k jednání Evropské komise o uznání staré EIA u dvaceti projektů na nejvyšší úrovni, tedy pouze s premiérem. Nikdo z europoslanců a jiných komisařů nemůže nikterak rozhodnutí komise o uznání EIA ovlivnit, protože celá záležitost je a byla věcí premiéra a šéfa Komise. Včerejší výroky pana ministra Brabce postrádají logiku,“ vysvětlil europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) s tím, že tuto informaci předal i například ministrovi dopravy Danu Ťokovi z hnutí ANO 2011.
„Možná by měl pan ministr vědět, že ani naše eurokomisařka, ani eurokomisaři spřátelených zemí o tom nerozhodují. Unie není RVHP. Měl by si nejdříve zjistit, kdo a co ve věci podnikal a může podnikat, než začne vypouštět podobné nepravdy v Poslanecké sněmovně. Jak je vidět, o tom, jak se v Unii cokoliv vyjednává, toho zřejmě moc neví,“ uzavřel kritiku europoslanec Pavel Poc (ČSSD) s tím, že by se měl ministr europoslancům za své výroky veřejně omluvit.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 6. 5. 2016 8:28
Kategorie: Politika
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.