Europoslanci se obrátili na Evropskou komisi, aby se zabývala finančními problémy vlastníka ostravských oceláren | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Europoslanci se obrátili na Evropskou komisi, aby se zabývala finančními problémy vlastníka ostravských oceláren


Brusel – Čeští europoslanci Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), Evžen Tošenovský (ODS) a europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM) se rozhodli po nečekaném zjištění závažných finančních problémů zahraničního vlastníka hutní společnost Liberty Ostrava písemně obrátit na Evropskou komisi.

Trojice europoslanců je znepokojena aktuální situací v ostravských ocelárnách, které zaměstnávají až šest tisíc lidí. Podle jejich názoru by se Evropská komise měla neprodleně zabývat finančními problémy skupiny GFG, do které patří i Liberty Ostrava, a s tím souvisejícími dopady na fungování oceláren.

Europoslanci chtějí vědět, jaký postoj Komise v tomto případu zaujímá, a jestli v případě prokázaných podvodů, které se týkají nerealizovaných obchodů, plánuje zasáhnout.

Odbory v pohotovosti

Stávkovou pohotovost už vyhlásily také všechny odborové organizace, jež působí v hutním podniku Liberty Ostrava. Odbory se obrátily na vládu a další zodpovědné orgány, aby ochránily ostravskou huť před definitivním vytunelováním. Panují také obavy, že ostravské ocelárny přijdou o tzv. emisní povolenky.

„V úterý dopoledne jsem jednal s odboráři, kteří jsou situací velmi zaskočení. Existují oprávněné obavy, že došlo k rozsáhlým finančním podvodům, proto jsme se obrátili na Evropskou komisi, aby se tím začala zabývat,“ komentuje europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský, místopředseda Výboru pro zaměstnanost a sociální věci.

„Měl jsem pochybnosti už v roce 2019, kdy Evropská komise odsouhlasila koupi oceláren současným vlastníkem. Nyní se ostravské ocelárny dostaly do momentu, kdy musí doplácet na špatné hospodaření svého majitele, přestože jsou jinak v černých číslech,“ hodnotí europoslanec za ODS a člen Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku Evžen Tošenovský.

„Doufám, že Komise pomůže situaci uklidnit, protože v ohrožení je chod celé firmy a s ní i tisíce zaměstnanců,“ říká europoslankyně Kateřina Konečná z KSČM, která je členkou Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů.Kontakt:

Adam Baštinec
tiskový mluvčí
bastinec@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420608347423


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 4. 2021 11:50
Kategorie: Politika
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2019 podruhé zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Je místopředsedou výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL), koordinátorem Evropské lidové strany ve výboru pro rozpočtovou kulturu (CONT), a dále působí ještě ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.