EKOSPOL: jediný developer podruhé mezi stovkou nejstabilnějších českých firem | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


EKOSPOL: jediný developer podruhé mezi stovkou nejstabilnějších českých firem


20.06.2011, Praha – Přední česká developerská společnost EKOSPOL jako jediný rezidenční developer v České republice znovu pronikla do elitní společnosti 100 nejstabilnějších českých firem. Vyplývá to ze zveřejněných výsledků ratingového hodnocení ČEKIA Stability Award 2010, které na základě objektivních ekonomických kritérií každoročně vyhlašuje agentura ČEKIA ve spolupráci se sdružením CZECH TOP 100. V posledních dvou letech získala společnost EKOSPOL vždy to nejvyšší možné ratingové hodnocení – stupeň AAA Excelentní.

Hodnocení ČEKIA Stability Award vyjadřuje nezávislý pohled na finanční a nefinanční bonitu firmy. Vyjadřuje její současný stav a finanční situaci, a to včetně predikce rizika jejího úpadku.

Ratingový stupeň AAA Excelentní, který společnost EKOSPOL opakovaně získala, pak náleží pouze „stabilním společnostem s vysokou pravděpodobností spolehlivého plnění závazků z obchodního styku, vysokou pravděpodobností návratnosti investic, nízkým či nulovým úvěrovým rizikem a nulovým rizikem úpadku.“

EKOSPOL se tak již podruhé zařadil mezi nejsilnější české firmy ze všech hospodářských odvětví, do společnosti renomovaných leaderů trhu, jakými jsou např. ČEZ, Dalkia, Siemens, T-Mobile, AVG Technologies a další.

Mezi stovkou nejlepších znovu pouze jediný developer
Prestiž hodnocení ČEKIA Stability Award 2010 ještě umocňuje fakt, že EKOSPOL je jediným developerem v České republice, který do žebříčku 100 nejstabilnějších firem pronikl. Podle Evžena Korce, generálního ředitele a předsedy představenstva společnosti EKOSPOL, je v pořadí již druhý úspěch v posledních dvou letech oceněním špičkové práce všech zaměstnanců a zároveň potvrzením, že dlouhodobý a stabilní rozvoj firmy nelze financovat na dluh.

„Po téměř deseti letech realitního boomu si kladu otázku, jak je možné, že mezi stovkou nejsilnějších českých firem figuruje pouze jediný developer. Když se ale podívám na seznam oceněných, pak v drtivé většině jde o společnosti, které pouze nevydělávají peníze, ale naopak vytvářejí hodnotu a svou pozici dlouhodobě budují,“ říká Evžen Korec. „Rychle postavit a prodat, vydělat stovky milionů a hned je ze společnosti odčerpat, to dokázal v době boomu každý. Ale vytvářet dlouhodobou hodnotu a všechny zisky znovu investovat, a to i v době krize, dokáže jen stabilní a silná společnost,“ dodává.

EKOSPOL, který patří mezi leadery českého realitního trhu již 19 let, v letošním roce dokončí již svůj 39. velký developerský projekt. Celkový počet spokojených zákazníků společnosti dnes dosahuje 8 000. Developerské projekty společnosti EKOSPOL se díky optimálnímu poměru ceny a kvality vyznačují vynikající prodejností, před samotným zahájením výstavby bývají z více než poloviny prodány a v době dokončení téměř vždy úplně vyprodány. Přibližně pětinu všech bytů prodává EKOSPOL díky referencím spokojených zákazníků.

Hodnocení ČEKIA Stability Award vychází z ratingového modelu České kapitálové informační agentury (ČEKIA Stability Rating), jehož cílem je co nejpřesněji definovat stabilitu firmy a predikovat riziko jejího úpadku, a to až v období následujících dvanácti měsíců. Model je založen na exaktní statistické analýze a principech data miningu. Do analýzy vstupuje množství ukazatelů z oblasti individuálních charakteristik firmy (demografická data, informace o platebních zkušenostech, finanční údaje, vazby mezi subjekty i negativní informace) a makroekonomická data. Výkonnost modelu, jež se blíží k 70 %, je dána především kvalitou a rozsahem dat, stejně jako i naprosto unikátní makro komponentou.

Ocenění ČEKIA Stability Award výrazně zvyšuje důvěryhodnost a prestiž firem na trhu, čímž firmám přináší řadu marketingových i obchodních benefitů. Zároveň deklaruje, že společnost, která toto ocenění používá, praktikuje politiku otevřené komunikace, poskytuje dostatek informací o posledních výsledcích svého hospodaření nebo vlastnické struktuře, což jsou nedílné součásti samotného hodnocení.

Metodika ratingového modelu ČEKIA je v souladu s pravidly Basel II. Více informací o hodnocení ČEKIA Stability Award naleznete na www.cekia.cz.Kontakt:

Milan Jankovský
PR & marketing
marketing.2@ekospol.cz
www.ekospol.cz/?utm_source=tiskovky
602124696
233372021


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 20. 6. 2011 12:59
Kategorie: Reality
Název zdroje: EKOSPOL a.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Prodáváme nejlevnější nové byty po celé Praze! 1+kk za 1,4 mil., 2+kk za 1,7 mil., 3+kk za 2,7 mil. Kč! Výrazné slevy na byty na Barrandově, v Kyjích, Uhříněvsi, Písnici, Měcholupech a Vinoři. 19 let na špičce trhu, 8 000 klientů. Stavíme výhradně z vlastních finančních prostředků - 100% jistota dokončení stavby!
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.