e-miglia 2011: Zatěžkávací zkouška elektromobilů odstartuje v TÜV SÜD | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


e-miglia 2011: Zatěžkávací zkouška elektromobilů odstartuje v TÜV SÜD


Mnichov. Víc, výš, dál – ročník 2011 závodu e-miglia bude pro e-mobilitu představovat doposud nejnáročnější výzvu, jelikož obtížnost závodu se oproti loňsku ještě zvýšila. Než 32 registrovaných týmů vyrazí na více než 800 km dlouhou trasu do Svatého Mořice, společnost TÜV SÜD zřídí v pondělí 1. srpna pro jezdce veřejnou stáj, a to v Mnichově na Ridlerstrasse 57, kde se návštěvníci i diváci mohou zblízka seznámit s praktickými detaily e-mobility. Společnost TÜV SÜD není jen technologickým partnerem závodu, ale také v něm má sama dva týmy. Horst Schneider a Dr. Peter Klein, členové představenstva TÜV SÜD AG, nastoupí jako řidiči elektromobilu Mini E.

800 kilometrů, 4 etapy – z nichž nejdelší má více než 200 kilometrů, nadmořská výška 2504 metrů na Grossglocknerské vysokohorské silnici – tyto statistické údaje jsou jen některé z hlavních dat závodu e-miglia 2011, který se jede z Mnichova do Sv. Mořice. Oficiálnímu startu, který je naplánován na 2. srpna 9 hodin ráno, bude o den dříve předcházet zřízení veřejného paddocku TÜV SÜD. V mnichovských kancelářích tohoto poskytovatele služeb na adrese Ridlerstrasse 57 dostanou vozy technické osvědčení a 32 účastnických týmů bude představeno veřejnosti. Horst Schneider komentuje letošní podstatně náročnější požadavky takto: „Jako poskytovatel služeb pro sektor e-mobility jsme si při loňském debuty závodu e-miglia uvědomili, že se nejedná o pouhou show, ale že náročné podmínky tohoto závodu nám mohou poskytnout konkrétní informace využitelné pro pokrok v oblasti e-mobility. Nyní šla laťka výše a my se vzrušením čekáme, jak bude závod probíhat.“

Nejdelší etapa má přes 200 kilometrů

Pravděpodobně nejzajímavější úsek závodu zavede účastníky na Grossglocknerskou vysokohorskou silnici do nadmořské výšky 2504 metrů. Ale ročník 2011 závodu e-miglia sahá nejen výš než v loňském roce, ale také dál: trasa byla z 560 km v první sezoně 2010 prodloužena a týmy nyní musejí k cílové pásce ve Sv. Mořici urazit přibližně 800 kilometrů. Nejdelší denní úsek se také prodloužil o 50 kilometrů a má nyní více než 200 kilometrů – což je výrazně více, než je dojezdová vzdálenost většiny zúčastněných vozidel, která činí přibližně 150 kilometrů. Tato nová výzva prověří účinnost technologie rekuperace energie elektromobilů, která bude - zjednodušeně řečeno – řídit dobíjení baterie při jízdě z kopce a tím prodlužovat dojezd vozidel.

Ve skutečnosti je dojezdová vzdálenost oblastí, ve které e-miglia přináší cenné informace a poznatky, které odborníkům z TÜV SÜD umožňují vyvíjet nové služby. Jednou z takových služeb je TSECC (cyklus TÜV SÜD E-Car Cycle), nová norma pro dojezdovou vzdálenost vozidel, ve které se poprvé zohledňují měření reálných jízdních cyklů a počasí. Poznatky ukazují, že podmínky, jako jsou teploty pod bodem mrazu a používání dodatečných spotřebičů energie, mohou snížit dojezd elektromobilu až o 50%. TSECC tak poskytuje konkrétní fakta u takových aspektů, jako je výkon a dojezd, které mají vliv na celkový úspěch e-mobility. „e-miglia nám přináší důležité informace pro detailní vývoj zkušebního cyklu, které vycházejí z reálného provozu vozidla,“ zdůrazňuje Horst Schneider.

Blízké setkání s e-mobilitou

Než týmy změří síly na přibližně 800 kilometrech z Mnichova přes průsmyk Grossglockner, Bolzano a Engadin do Svatého Mořice, budou pozvány společností TÜV SÜD do veřejného paddocku, který bude otevřen v pondělí 1. srpna odpoledne v mnichovské pobočce společnosti na adrese Ridlerstrasse 57. Zde může veřejnost od 15:30 získat z první ruky informace o e-mobilitě. Moderátor televize SWR Constantin Beims od 17 hodin představí týmy a jejich technologie. Poté budou mít návštěvníci možnost dozvědět se o e-mobilitě více od řidičů, spolujezdců i odborníků z TÜV SÜD. Dojezd, způsoby dobíjení, původ elektřiny, technologie rekuperace energie: „Když toto futuristické téma elektromobility ožívá a fascinuje lidi, je to skutečně elektrizující zážitek," rozplývá se Schneider.

Informace o službách TÜV SÜD Czech v oblasti e-mobility naleznete na stránkách: http://www.tuv-sud.cz/cz/odvetvi/e-mobilita

Další podrobnosti o závodě e-miglia 2011, týmech a trasách jsou k dispozici na http://www.tuev-sued.de/e-miglia a www.e-miglia.com
Kontakt:

Kateřina Ječmínková
PR Specialista
katerina.jecminkova@tuv-sud.cz
http://www.tuv-sud.cz/
+420 725 308 486
+420 239 046 869


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 20. 7. 2011 8:47
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: TÜV SÜD Czech s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost TÜV SÜD je světově uznávanou autoritou v oblastech konzultace, testování, inspekce, certifikace a vzdělávání. S více než 600 pobočkami po celém světě dosahuje obratu přes 1,27 mld. eur ročně.

V ČR působí TÜV SÜD od roku 1995, a to v devíti regionálních kancelářích. Svým klientům společnost TÜV SÜD nabízí široké portfolio služeb od oceňování nemovitostí podle mezinárodních a náročných standardů, certifikace výrobků, služeb a systémů managementu přes inspekční činnosti, testování a schvalování vozidel, počítačové simulace, konzultační služby až po odborné vzdělávání.

Více informací: http://www.tuv-sud.cz
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.