Dohoda: Akutní ohrožení obyvatel Benetic je zřejmě zažehnáno | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Dohoda: Akutní ohrožení obyvatel Benetic je zřejmě zažehnáno


Světlá nad Sázavou – Občané obce Benetice se mohou přestat bát, že k nim kvůli kritickému stavu silnice z Vilémovic nedorazí včas vozy záchranné služby. Koncem července totiž proběhla v Jihlavě a ve Světlé nad Sázavou schůzka europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) s vedením kraje a města a po dlouhých měsících vyjednávání se našlo řešení, co s problematickou komunikací, která ztratila pro Kraj Vysočina význam a byla proto vyřazena z dopravní sítě.

„Na kraji Vysočina jsem jednal s náměstkem Liborem Jouklem, který podle mého názoru přišel s velmi dobrým kompromisním řešením. Kraj by opravil povrch vozovky, aby byla v dobrém stavu a následně by silnici převedl na Světlou a okolní obce, které by se o silnici už starali. Lidé z Benetic a okolí by tak měli zachovaný přístup záchranářů, budou si i moci nadále jezdit do Ledče na nákupy a silnici nepotká její zrušení,“ popsal jednání se zástupci kraje a města europoslanec Tomáš Zdechovský, který se do celé situace nedávno osobně vložil. O konkrétních podmínkách už teď budou jednat zástupci kraje a města.
Povrch zmíněné komunikace byl naposledy opraven v roce 1988 a od té doby bylo provedeno jen několik oprav největších vymletých děr. V současnosti je komunikace přesto v kritickém stavu a bylo nezbytné snížit nejvyšší povolenou rychlost na 30 km/hod., v zimě pak může být dojezd sanitního vozu více jak 40 minut.

Světlá nad Sázavou aktivně vstoupila do vyřešení situace
„Máme velkou radost z toho, že kraj přislíbil celkovou opravu komunikace z Benetic do Vilémovic. V nejbližších dnech se sejdu s panem náměstkem Jouklem a probereme detaily možného převzetí komunikace do majetku města. Následně by pak celá věc byla předána ke schválení zastupitelstvu města,“ říká místostarosta Světlé nad Sázavou Josef Hnik a dodává, že tím by bylo prakticky zažehnáno akutní ohrožení obyvatel Benetic. „Určitě se budeme snažit vyřešit vše co nejrychleji.“
Kontakt:

Jitka Fialová
tisková mluvčí, PR manažer
fialova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420777022156
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 2. 8. 2016 13:22
Kategorie: Veřejná správa
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.