Dietetická centra zamířila do malých měst | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Dietetická centra zamířila do malých měst


Praha 13. září 2011 – Dietetická centra Natur House stále častěji vznikají i v malých městech. Jsou provozována samostatnými podnikateli – franšízanty. „Pobočky v malých městech si až překvapivě rychle nacházejí stálou klientelu. Je to dáno podnikatelovou detailní znalostí lokality,“ míní Jan Gonda, majitel licence Natur House pro Českou a Slovenskou republiku.

Dietetická centra Natur House, která poskytují poradenství ve výživě zdarma, působí bez mála tři roky v Česku a na Slovensku. Za tuto dobu byla vybudována síť o 40 pobočkách. Nyní je koncept rozvíjen dvěma směry. Prvním z nich je otevírání poboček v nákupních centrech velkých měst a druhou strategií je expanze do středně velkých a menších měst v regionech.

Malá města na vzestupu
Právě v menších městech s 20.000 a více obyvateli jako je například Jindřichův Hradec, Uherské Hradiště nebo Beroun si dietetická centra rychle získala stálou klientelu. Tuto skutečnost si Gonda vysvětluje tím, že místní podnikatel – franšízant – zná nejlépe danou lokalitu, disponuje kontakty a má chuť podnikat. „Je nutné přihlédnout ke skutečnosti, že zejména v menších městech funguje princip doporučení, kdy si lidé mezi sebou řeknou, co je kde nového a za kolik,“ vysvětluje rychlý nárůst Jan Gonda.

Dietolog jako majitel pobočky
Jak Gonda dále zmínil, valná většina franšízantů v menších městech podniká a současně plní roli dietologů. V rámci konceptu jsou průběžně školeni nejen v oblasti byznysu, ale také v dietetice. Výjimkou není ani to, že majitel pobočku zprovozní, získá si klientelu a poté otevře další centrum, jak uvádí prezident: „Někteří naši partneři provozují více jak jedno centrum. Jedna naše franšízantka na severní Moravě bude otvírat svoji 4. pobočku a v hledáčku má další.“

50 poboček do konce roku
Do konce tohoto roku chystá firma zprovoznění dalších minimálně 10 dietetických center, čímž završí první třetinu z nastaveného plánu. Předpokladem je, že na území Česka a Slovenska nalezne uplatnění až 150 poboček. Jak Jan Gonda upozorňuje, na jaře příštího roku mají v plánu otevřít dalších 25 center.
Kontakt:

Jana Heřmánková
PR specialista
jhermankova@profitsystem.cz
www.profitsystem.cz
7731 651 49


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 13. 9. 2011 11:32
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: PROFIT system franchise services s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost PROFIT system franchise services s.r.o. je mezinárodní konzultační společnost, která se zabývá komplexím poradenstvím v oblasti franchisingu. Společnost již zpracovala přes 130 franchisových konceptů pro různé obory, včetně bankovních. Jako jediná konzultační společnost ve svém oboru v České republice poskytuje rovněž podporu v oblasti public relations, komunikace s médii a mediálního školení. Společnost také vyhledává vhodné kandidáty pro prodej franchisových licencí a je členem skupiny Profit system s mateřskou centrálou v Polsku a pobočkou na Ukrajině. Další informace jsou k dispozici na: www.profitsystem.cz.

Společnost PROFIT system franchise services s.r.o. provozuje odborný portál www.franchisingINFO.cz, který je jediným specializovaným portálem na franchising v ČR. Denně přináší články o podnikání pod cizí značkou, vyhledává franchisanty a nabízí zajímavé podnikatelské příležitosti. Portál je zdrojem informací i pro Slovenskou republiku, která zatím takto zaměřeným informačním portálem nedisponuje.

Společnost PROFIT system franchise services s.r.o. je řádným členem České asociace franchisingu.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.