Diashow turné Duhová Afrika | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Diashow turné Duhová Afrika


Počátkem března stratuje turné s emotivní diashow Duhová Afrika. O bohaté zážitky a poznatky z cesty napříč JIŽNÍ AFRIKOU se s vámi podělí cestovatelé Kateřina a Miloš Motanovi. Autorské foto dvojici učarovala Afrika svou neuvěřitelnou různorodostí, barevností a přírodními krásami. Úplně poprvé se objeví v jejich pásmu kromě nádherných fotografií i krátké video sekvence. Podkreslující podmanivá etnická hudba a procítěný komentář vtáhne každého diváka do dění, jako by byl on sám na cestě.

Uprostřed buše plné AFRICKÝCH ZVÍŘAT objevují oba fotografové a cestovatelé také plno neznámých rostlin. K nezapomenutelným patří i nesčetná setkání s místními obyvateli. Z nebezpečného Johannesburgu vede jejich cesta do Blyde River Canyonu a Krügerova parku. Od SLONÍ ŘEKY míří do Dračích hor – s výskytem těch nejstarších sanských jeskynních maleb. DIVOKÉ POBŘEŽÍ je uchvátí nejen svou nedostupností, nádhernou krajinou a dramatickým pohledem na moře, ale i původními barevnými hliněnými chýšemi, ve kterých stále tepe život, jako kdysi.
Od Kapského města a krajiny směrem k Mysu dobré naděje se nemohou dlouho odtrhnout. Stále je se na co dívat a nad čím žasnout. A Boulder Beach s roztomilými TUČŇÁKY nemá daleko od RÁJE. Kateřina s Milošem se poté vydávají do rozeklaných Cedrových hor, které na druhý den zachvátí zničující požár. Kolem západního pobřeží s ohromnou kolonií terejů pokračují až do pouště KALAHARI. Po celou svou cestu zažívají další krásné, romantické, úsměvné i napjaté chvíle. Velryby v tuto dobu jihoafrické vody již opustily, ale BÍLÍ ŽRALOCI krouží okolo pobřeží po celý rok. Šance, že se podaří nějakého zahlédnout, je veliká. Motani na začátku své vysněné, celkem dvouměsíční cesty ještě netuší, že se každý den pro ně stane malým (někdy i větším) DOBRODRUŽSTVÍM.
V DUHOVÉ AFRICE žije duhový národ, vyvěšuje se duhová státní vlajka, u duhového vodopádu pobíhají duhové ještěrky, diamanty mají duhový lesk a letní bouřkovou oblohu zdobí – co jiného než DUHA.

Fotografie k tiskové zprávě nebo máte-li zájem o rozhovor s fotografy, kotaktujte zadavatele TZ – OutdoorGuide, viz. Níže.

Kontakt:

Dana Jakoubková
jednatel
outdoorguide@outdoorguide.cz
www.outdoorguide.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 24. 2. 2012 15:56
Kategorie: Kultura
Název zdroje: OutdoorGuide (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Agentura - outdoorové aktivity a cestování - Inspirace pro pohyb a pobyt v přírodě
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.