Developeři plánují vystavět v metropoli téměř 20 tisíc nových bytů | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Developeři plánují vystavět v metropoli téměř 20 tisíc nových bytů


Praha, 01.11.2011 – Téměř dvacet tisíc nových bytů plánují v Praze v nejbližších letech vystavět pražští developeři. Vyplývá to z nejnovější analýzy přední české developerské společnosti EKOSPOL, která již pátým rokem detailně monitoruje pražský rezidenční trh a všechny rezidenční projekty s 50 a více byty.

Na základě monitoringu databáze EIA, webových stránek developerských společností a dalších veřejně přístupných zdrojů spočítali analytici společnosti EKOSPOL, že k 30.09.2011 plánovali developeři v Praze výstavbu celkem 19 973 nových bytů v projektech s 50 a více byty.

Mohlo by se tedy zdát, že dopady krize na rezidenční development nebyly tak ničivé, jak se předpokládalo. Překvapující je především tempo nárůstu developerských projektů a bytů v přípravě – zatímco mezi třetím čtvrtletím let 2009 a 2010 vzrostl počet plánovaných bytů meziročně o 18,65 %, při srovnání let 2011 a 2010 už to bylo o 25,58 %.

Plány a realizace vs. nejistá budoucnost
„Zahájení inženýrské činnosti a získávání potřebných povolení nutně nemusí znamenat faktickou realizaci developerského projektu, tedy reálný prodej bytů a následnou výstavbu,“ upozorňuje Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva developerské společnosti EKOSPOL.

Klíčovými faktory pro realizaci každého developerského projektu jsou podle Korce získání dostatečného množství předprodejů a především zajištění financování celého projektu, což je zejména v dnešní době pro řadu developerů dosti problematické.

„Bude zajímavé sledovat, jaký podíl plánovaných projektů se v dohledné době 1-3 let skutečně bude realizovat. Při zvážení toho, co nás v příštím roce čeká, tedy především zvyšování dolní sazby DPH a velmi pravděpodobně dalšího pokračování hospodářská recese, si myslím, že nejméně polovina z plánovaných projektů nepostoupí do fáze skutečné realizace,“ předpovídá Evžen Korec.

Největší rozvoj čeká městské obvody Prahy 4, 9 a 10
Z analýzy dále vyplývá, že největší rozvoj čeká městské obvody Prahy 4, Prahy 9 a Prahy 10. Především v Praze 4 je plánováno celkem 5 026 nových bytů, tedy více než čtvrtina všech plánovaných bytů v metropoli. Na druhém místě následuje Praha 10 s 4 407 byty a podílem 22 %, na třetím pak Praha 9 s 3 727 plánovanými byty (18,7 %). Tři největší rozvojové lokality v metropoli tak dohromady pokrývají téměř dvě třetiny veškeré plánované výstavby.

Naopak potenciál Prahy 5, dlouhodobě jedné z nejvýznamnějších rozvojových lokalit metropole, postupně upadá. „Zejména v oblasti Stodůlek a Zličína, kde v době boomu byla developerská aktivita největší, vyrostlo v krátké době několik tisíc nových bytů. Poptávka zde se do značné míry nasytila a již není tak silná, jako dříve. Proto developeři své nové projekty směřují především do městských obvodů Prahy 4, 9 a 10, které mají díky dobré dopravní dostupnosti a dostatku zeleně v okolí plánovaných projektů ještě bouřlivý rozvoj před sebou,“ myslí si Evžen Korec.Kontakt:

Milan Jankovský
PR & marketing
marketing.2@ekospol.cz
www.ekospol.cz/?utm_source=tiskovky
602124696
233372021


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 11. 2011 12:31
Kategorie: Reality
Název zdroje: EKOSPOL a.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Prodáváme nejlevnější nové byty po celé Praze! 1+kk za 1,4 mil., 2+kk za 1,8 mil., 3+kk za 2,9 mil. Kč! Výrazné slevy na byty na Barrandově, v Kyjích, Uhříněvsi, Písnici, Měcholupech a Vinoři. 19 let na špičce trhu, 8 000 klientů. Stavíme výhradně z vlastních finančních prostředků - 100% jistota dokončení stavby!
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.