Deváťáci pasovali prvňáky do řad školáků | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Deváťáci pasovali prvňáky do řad školáků


Slavnostní dopoledne v námořnickém duchu prožili žáci na ZŠ Trávníky, kde dnes proběhlo pasování prvňáků do řad školáků.

Zkušení námořníci mezi sebe uvítali malé plavčíky, které tímto aktem nejen pasovali mezi sebe, ale nabídli jim také pomocnou ruku při jejich prvních školních krůčcích. Jak bude spolupráce vypadat, předváděli deváťáci již v prvních dnech školního vyučování. Navštěvovali své malé kamarády, společně si malovali a věnovali se různému zábavnému tvoření.
Slavnostní ceremoniál se odehrál v tělocvičně, kterou zaplnili jak aktéři pasování, tak také rodiče a další příbuzní prvňáků. Úvod programu patřil vystoupení starších žáků, kteří převedli orientální tance i ukázku mažoretního vystoupení. Po samotném pasování pádlem dostali nováčci pamětní medaili, náramek přátelství a papírovou lodičku, kterou si ve třídě umístí na papírovou vodní vlnu, kterou vytvořili po nástupu do školy společně se svými opatrovníky z devátých tříd.
Pasování prvňáků, které na trávnické škole probíhá, je součástí školního vzdělávacího programu Pomáháme si růst. Ten klade důraz na spolupráci mezi dětmi navzájem, na dobré vztahy ve třídních kolektivech, na vytvoření bezpečné a pohodové atmosféry ve škole, na vytváření fungujících vztahů mezi dětmi a dospělými.
Kontakt:

Mgr. Lenka Krupková
tisková mluvčí města Otrokovice
lenka.krupkova@muotrokovice.cz
723606758
577680449


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 10. 9. 2010 15:03
Kategorie: Zábava
Název zdroje: Město Otrokovice (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Město Otrokovice leží v západní části Zlínského kraje, na rozhraní tří regionů: Valašska, Slovácka a Hané - a tak se i v povaze našich obyvatel snoubí hanácká rozvážnost s valašsky tvrdou pracovitostí a slováckým temperamentem. Naše město vzniklo spojením někdejších samostatných obcí Otrokovice a Kvítkovice.

Otrokovice jsou moderním průmyslovým sídlem, jehož rozvoj byl založen ve třicátých letech 20. století výstavbou Baťových závodů a dynamiku nabral v sedmdesátých letech minulého století v souvislosti s otevřením nové pneumatikárny. V současné době je město Otrokovice se svými téměř 19 tisíci obyvateli šestým největším městem Zlínského kraje a je centrem mikroregionu zahrnujícího obce s celkovým počtem téměř 35 000 obyvatel. Svou polohou na důležitých silničních a železničních tazích jsou Otrokovice vstupní branou Zlínského kraje.

Občan města i jeho návštěvník tady najde příjemné místo k bydlení a práci, ale také k rekreaci, sportu a zábavě, místo s širokou nabídkou vzdělávacích možností a služeb.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.