Debatní trofej z Heart of Europe putuje do České republiky | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Debatní trofej z Heart of Europe putuje do České republiky


Olomouc - 15.července 2011 Jedna z nejprestižnějších akcí debatování ve střední Evropě Heart of Europe dnes po pěti dnech usilovných bojů našla svého vítěze. Po napínavém finále o správnosti regulace vládních výdajů centrální bankou se z cenného vítězství mohou zaslouženě těšit debatéři z České republiky, kteří porazili debatéry z Turecka. Na pořádání akce spolupracovala Asociace debatních klubů s Univerzitou Palackého v Olomouci.

Turnaj probíhal od pondělí do pátku 15.7.2011. Soutěžilo třicetčtyři týmů z celého světa, svědkem celé akce byla Přírodovědecká fakulta UP. Český tým, který se probil přes základní kola až do finále, postupně vyřadil soupeře z Hong Kongu, finalistu loňského ročníku, a Rumunska.

„Náš tým jel na turnaj s nejvyššími ambicemi, v roce 2010 totiž získal titul mistra světa v online debatování. Jsme velice rádi, že naši reprezentanti po skvělém výkonu výborně reprezentovali naši asociaci a i Českou republiku. Nyní si dopřejeme krátké oslavy a budeme se opět připravovat, tentokrát na mistrovství světa ve Skotsku“, vypověděla Irena Kotíková, trenérka vítězného týmu.

Heart of Europe je od roku 2001 nedílnou součástí olomouckého léta. Původně malý turnaj Gymnázia Hejčín se díky tvrdé práci organizátorů z Asociace debatních klubů vypracoval na vyhledávanou akci většiny debatních asociací po celém světě.
Soutěžní debatování je volnočasovou aktivitou, která pomáhá rozvíjet nejen kritické a analytické dovednosti, ale i umění rétorické prezentace.

PR Management ADK
Jan Píza
+420 776 774 369
jan.piza@debatovani.cz

Vojtěch Černý
+420 775 064 465
vojtech.cerny@debatovani.cz

Kontakt:

Vojtěch Černý
PR manager
vojtech.cerny@debatovani.cz
http://www.debatovani.cz
775064465


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 15. 7. 2011 13:01
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Asociace debatních klubů, o. s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Občanské sdružení Asociace debatních klubů napomáhá aktivnímu sebevzdělávání, které naplňuje v rovině výchovné, vzdělávací a společenské. Sdružení organizuje v ČR vzdělávací programy (Debatní liga, Romská debatní liga, Debatování napříč osnovami aj.) zaměřené na využití debaty jako výukové metody. Asociace debatních klubů je členem mezinárodní debatní organizace IDEA (International Debate Education Association). Vybírá a podporuje národní reprezentaci České republiky zejména pro mezinárodní debatní soutěže pořádané organizacemi IDEA a WSDC. ADK je členem České rady dětí a mládeže a organizací uznanou MŠMT ČR pro oblast práce s dětmi a mládeží na léta 2008 až 2010.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.