Costa Coffee se stal nejlepším evropským kavárenským řetězcem | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Costa Coffee se stal nejlepším evropským kavárenským řetězcem


Mezinárodní kavárenský řetězec Costa Coffee, který letos slaví 40 let od založení, získal hlavní cenu v rámci 4. ročníku prestižní soutěže European Coffee Awards, pořádané tradičně uznávanou agenturou Allegra Strategies.

Costa Coffee byl v hlavní soutěžní kategorii vyhlášen nejlepším evropským kavárenským řetězcem (Best Branded Coffee Chain in Europe), když za sebou nechal Starbucks na druhém a McCafé na třetím místě. Costa získal první cenu i ve Velké Británii, kde je v současné době největším kavárenským řetězcem. Na druhém místě se umístil řetězec Café Nero, Starbucks obsadil místo třetí.

Kromě vítězství v hlavních kategoriích, obsadil řetězec Costa Coffee také druhou pozici v soutěži o nejetičtější společnost, působící v Evropě v kavárenském sektoru. Tuto cenu získal řetězec jednak kvůli své nadaci, která pomáhá zlepšovat podmínky pěstitelů kávy a jejich rodin již od roku 2006 a jednak kvůli tomu, že 100% kávy, kterou koupíte v kavárnách Costa Coffee, pochází z certifikované produkce Rainforest Alliance. Tato organizace vychází z myšlenek Fair Trade, obohacuje ji však dále o ekologický a sociální rozměr. Costa Coffee je s více než 2.100 kavárnami v současnosti druhým největším kavárenským řetězcem na světě.

V České republice provozuje řetězec Costa Coffee od roku 2008 společnost HDS Retail Czech Republic. V roce 2011 Costa Coffee výrazně posílila svoji pozici na českém kavárenském trhu akvizicí kaváren Coffeeheaven a k tomu otevřela během roku další 2 kavárny. „Investice do částečného, v případě OC Nový Smíchov kompletního rebrandingu a výstavby nových kaváren dosáhla v tomto roce desítky milionů korun, říká Business Unit Manager Costa Coffee Jakub Bureš a pokračuje: „V roce 2012 a následujících letech plánujeme další nové kavárny i vstup na nový trh. V souvislosti s rozšiřováním řetězce kaváren Costa Coffee počítáme také se zvýšením počtu zaměstnanců. Rok 2011 i následující roky jsou pro společnosti jako Costa Coffee ve znamení snahy seznámit a vzdělávat širokou veřejnost v přípravě perfektní ručně připravované kávy.“ V současné době má řetězec Costa Coffee v České republice 20 kaváren, nejen v Praze, ale také v Liberci, Teplicích, Pardubicích a nejnověji v Plzni. Jen za prvních 11 měsíců roku 2011 bylo v kavárnách spotřebováno 27 tun originální kávové směsi Costa Coffee Mocha Italia Espresso Blend.


Seznam všech kaváren Costa Coffee v ČR najdete na www.costa.coffee.cz
Kontakt:

Adéla Dittmannová
PR manager
dittmannova@ibc.cz
www.costa-coffee.cz
737650721


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 20. 12. 2011 16:07
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: E-centrum (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PR agentura
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.