Costa Coffee - Barista roku 2011 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Costa Coffee - Barista roku 2011


V sobotu 23. července se v Praze uskutečnilo finále soutěže Barista roku, tradičně pořádané mezinárodním kavárenským řetězcem Costa Coffee. Vítězka národního kola, Denisa Karešová z Teplic, se zúčastní soutěže nejlepších evropských baristů, které se koná v září 2011 v irském Dublinu.

V národním kole soutěže se utkalo 8 finalistů, těch nejlepších z více než 200 baristů z celé republiky. Porota, ve které zasedl například i uznávaný odborník na přípravu kávy Roberto Trevisan a degustátorka kávy Štěpánka Havrlíková, hodnotila nejen perfektní přípravu nápoje, ale také technické znalosti a celkový dojem z prezentace. „Na rozdíl od jiných soutěží, ve kterých jde především o show, je cílem této soutěže to, aby zákazník dostal od baristy skutečně nejkvalitněji připravenou kávu. Velký důraz se klade například na nastavení mlýnku, které je základem práce baristy,“ vysvětluje Roberto Trevisan.
Costa Coffee je v současné době s téměř 2 000 kavárnami ve 25 zemích druhým největším kavárenským řetězcem na světě. Přesto se, na rozdíl od některých jiných velkých řetězců, nesnížil k používání plně automatizovaných přístrojů, které nápoj „vyrobí“ pouhým stisknutím tlačítka. Tento přístup samozřejmě klade velké nároky na přípravu pracovníků kaváren – baristů. Společnost Costa Coffee proto své baristy sama školí a pracuje na neustálém zlepšování jejich schopností, které pravidelně kontroluje. „Kavárenské řetězce bychom neměli podceňovat, protože právě ty byly prvními iniciátory škol kávy, jejichž účelem bylo stanovit a naučit své baristy tomu nejlepšímu systému, který by byl dobře kontrolovatelný a zajistil tak stejně kvalitní kávu všude a za každých podmínek,“ podotýká pan Trevisan. Dokonalý šálek kávy totiž nezaručí jen kvalitní káva, nebo směsi zvučných jmen a dokonalé přístroje. Klíčová je právě zručnost baristy, na které výsledek závisí.
Tradiční soutěž Barista roku, která se celosvětově koná již šestým rokem je jedním ze způsobů, jak motivovat baristy k ještě většímu zájmu o jejich práci a nejnovější trendy v oboru. Také Česká republika, kde je aktuálně Costa Coffee dokonce největším kavárenským řetězce vůbec, se stala pravidelným účastníkem soutěže Barista roku a vítěz národního kola se zúčastní evropského finále v Dublinu. Pokud zde v silné konkurenci uspěje, čeká ho celosvětové finále, pořádané přímo v pražírně společnosti v centru Londýna.
Přes časovou i finanční náročnost přípravy baristů se tento přístup řetězci Costa Coffee vyplácí a popularita jeho kaváren po celém světě roste. Ve Velké Británii například již několikrát zvítězil v oblibě mezi zákazníky, když porazil i své největší konkurenty Starbucks a Cafe Nero. V loňském roce navíc řetězec Costa Coffee získal prestižní profesionální ocenění „Nejlepší kavárenský řetězec ve Velké Británii a Irsku“, udělené společností Allegra Strategies v rámci rozsáhlého hodnocení kavárenských řetězců působících v Evropě.

Kontakt:

Adéla Dittmannová
PR manager
dittmannova@ibc.cz
www.costa-coffee.cz
737650721


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 25. 7. 2011 12:59
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: E-centrum (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PR agentura
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.