Čokoládu nelze nahradit, prokázal výzkum | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Čokoládu nelze nahradit, prokázal výzkum


Žádné jiné jídlo nedokáže uspokojit chuť na čokoládu stejně jako kakaová pochoutka samotná. A to ani potraviny, které obsahují mnoho totožných látek. Čokoláda je zkrátka nenahraditelná, potvrdil nedávný výzkum.

„Místo čokolády jsme podávali jiné potraviny, které obsahují shodné látky. Účastníci výzkumu je měli hodnotit jako dostatečné k nahrazení chuti na čokoládu či naopak,“ vysvětluje postup výzkumník Michal Holub z projektu Čokovice.cz, „nicméně žádná z nich nedokázala ukojit chuť na čokoládu stejnou měrou, jako pár čtverečků čokolády samotné.“
Ve výzkumu byly použity například kapsle plněné kakaovým práškem nebo další kombinace obsahující cukry, tuky a kakao. Ani jedna z kombinací však nedopadla úspěšně. Nikdo ze zkoumaných nepotvrdil, že by tyto potraviny potlačily jejich chuť na čokoládu. Ba naopak, na pravou čokoládu pak měli ještě větší chuť. „Něco je zkrátka na této pochoutce neodolatelné a nezaměnitelné, že nic jiného nechutná tak dobře, jako rozpouštějící se čokoláda na jazyku,“ cituje hodnocení jednoho účastníka vedoucí výzkumu projektu Čokovice.cz Zdeněk Soukup.
Mezi testované pochutiny patřila i káva, která je někdy s čokoládou kvůli podobnému množství obsahu kofeinu stavěna na stejnou úroveň. Obdobně jako ostatní produkty však neměla kýžený efekt. Chuť na čokoládu totiž nedokázala potlačit ani v jediném případě.
Výzkum byl proveden na reprezentativním vzorku padesáti účastníků ve věku 18-45 let, rovnocenně byla zastoupena obě pohlaví. Výzkumníci z Čokovic se dlouhodobě zabývají testováním čokolády, zejména jejími vlastnostmi, správným složením a působení na lidský organismus.Kontakt:

kontakt@presah.cz
www.presah.cz
+420776581494


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 6. 2011 6:59
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: PResah.cz (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost se zabývá reklamní činnosti, marketingem, mediálním zastoupením, zajišťuje public relations a copywriting.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.