Cizí jazyky zábavně – na jazykovém portálu bab.la! | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Cizí jazyky zábavně – na jazykovém portálu bab.la!


Interaktivní jazykový portál bab.la dnes spouští své české stránky a představuje velký překladový anglický on-line slovník. Čeština je již 21. řečí, kterou se na portálu bab.la domluvíte!

(Hamburk, 1. března 2012) Interaktivní jazykový portál bab.la dnes spouští své české stránky a představuje velký překladový anglický on-line slovník. Čeština je již 21. řečí, kterou se na portálu bab.la domluvíte!
„Díky 20 jazykům máme již mnoho milionů návštěvníků z celého světa. Jsme ale evropská společnost, a proto nám velmi záleželo na tom, aby byla spuštěna konečně i česká verze,“ říká Andreas Schroeter, jeden ze zakladatelů portálu.
„Velký překladový anglický on-line slovník je zcela zdarma a je interaktivní, čímž zaplňujeme mezeru na českém trhu. Funguje na principu wiki – každý uživatel může navrhovat další slovníková hesla a ověřovat hesla ostatních, “ vysvětluje Andreas Schroeter. Díky tomu se slovník rozšiřuje o moderní, regionální nebo odborná hesla. Slovník také obsahuje velké množství slovních spojení a vzorových vět, výslovnost v podobě nahrávek je samozřejmostí.
Interaktivní je nejen slovník, ale celý jazykový portál bab.la. Uživatelé mohou sestavovat a sdílet vlastní jazykové testy nebo kartičky se slovíčky. Další výhodou je fórum, kde se diskutuje o učení cizích řečí, překladatelských oříšcích nebo vtipných situacích, které přináší pobyt v cizích zemích.
Česká verze portálu bab.la:
http://cs.bab.laKontakt:

Kateřina Šedo
Koordinátorka českého obsahu
katerina@bab.la
http://cs.bab.la
+49 40 707080950


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 3. 2012 14:22
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: bab.la GmbH (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Jazykový portál bab.la (http://bab.la) nabízí zcela zdarma překladové on-line slovníky, jazykové testy a mnoho dalšího už pro 21 jazyků. Uživatelé se mohou aktivně podílet na tvorbě slovníků, testů, kartiček se slovíčky a dalších jazykových pomůcek a diskutovat na fóru o jazykových problémech. Portál byl založen v roce 2007 jako místo, kde se mohou setkávat jazykoví nadšenci a vzájemně si pomáhat při učení cizích řečí.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.