Čína by měla trvale zakázat mokré trhy | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Čína by měla trvale zakázat mokré trhy


STÁHNOUT dopis - mokré trhy - VladaCR.pdf (maximální velikost 0,5 MB)

Praha, EU, Čína - Současná pandemie COVID-19 má s největší pravděpodobností opět původ na čínských mokrých trzích – stejně, jako se odsud rozšířil okolo roku 2002-3 virus SARS. Na jednom místě jsou na nich při nulové hygieně držena různá divoká živá i mrtvá zvířata, která by se ve volné přírodě spolu, nebo dokonce s člověkem jen těžko setkala. Lidovci proto vyzvali přední české a evropské politiky, aby vyzvali čínskou vládu k trvalému vymýcení této stále nebezpečnější praxe.

„Čínská lidová republika už přijmula dočasný zákaz mokrých trhů. Podobná opatření ale udělali i při minulých epidemiích, aby je následně brzy opět zrušili. Kromě toho, že jsou tyto trhy obrovským byznysem, jsou totiž i součástí tamní kultury. Navíc různá vzácná zvířata používají i jako zázračná léčiva nebo afrodiziaka,“ vysvětluje aktuální situaci lékař Josef Bazala (KDU-ČSL), který je spoluiniciátorem české petice k zákazu trhů.

„Pokud chceme do budoucna zabránit další epidemii, je nutné Čínu nejen oslavovat za aktuální dodávky potřebných roušek, ale i trvat na vymýcení této nebezpečné praxe,“ říká europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který už oslovil předsedy evropských institucí i českou vládu, aby se připojili k apelu na Čínu.

„Vím, že pro Čínu trvalá regulace nebude jednoduchá k prosazení, ale opravdu bych nepodceňoval sílu mezinárodního tlaku,“ doplňuje Zdechovský, který 5 let působil v delegaci EU pro Čínskou lidovou republiku. Společně s Bazalou jsou oba přesvědčeni, že by se zároveň s řešením současné krizové situace mělo začít pracovat i na preventivních opatřeních k tomu, aby brzy z Číny nepřišla další nová pandemie.

Více informací o mokrých trzích např.:
- https://videacesky.cz/video/vox-proc-se-v-cine-objevuji-stale-nove-nemoci
- Zakažte smrtonosné čínské mokré trhy! https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=748002

Petice k podpisu je dostupná zde:
https://www.petice.com/zakaz_mokrych_trh_aby_se_neopakovala_svtova_pandemie

Ukázka dopisu:
https://twitter.com/TomasZdechovsky/status/1242386956203458565?s=20

Kontakt:

Jitka Fialová
tisková mluvčí, PR manažer
fialova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420777022156
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 25. 3. 2020 7:57
Kategorie: Společnost a životní styl
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2019 podruhé zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Je místopředsedou výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL), koordinátorem Evropské lidové strany ve výboru pro rozpočtovou kulturu (CONT), a dále působí ještě ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.