Charita Znojmo ČR získala Cenu Evropského občana za rok 2022 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Charita Znojmo ČR získala Cenu Evropského občana za rok 2022


Brusel – Znojemská pobočka Charity České republiky obdržela prestižní cenu Evropského občana za rok 2022. Pod taktovkou ředitele charitativní organizace Evžena Adámka dosáhla skvělého celoevropského výsledku především díky soustavné humanitární pomoci válkou zasažené Ukrajině. Na cenu Evropského občana ji nominoval europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který s pracovníky Charity Znojmo ČR dovezl měsíc po ruské invazi do ukrajinského Lvova humanitární zásilku.

„Je to fenomenální úspěch, ze kterého mám obrovskou radost. A věřím, že ji budou mít i ve Znojmě. Je to uznání práce všech pracovníků znojemské charity v čele s Evženem Adámkem za jejich pomoc a nasazení nejen na Ukrajině,“ komentoval po středečním ohlášení výsledků Zdechovský, který pogratuloval také Holkám z marketingu, druhému českému oceněnému projektu v soutěži.

Charita Znojmo ČR spolu s europoslancem Zdechovským přivezla v polovině března do města Lvov zásilky léků, zdravotnického materiálu, dětské výživy či hygienických potřeb. Zpět do České republiky dovezli pracovníci charity 18 ukrajinských žen a dětí.Kontakt:

Adam Baštinec
tiskový mluvčí
bastinec@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420608347423


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 5

Vydáno: 22. 6. 2022 19:06
Kategorie: Zahraniční
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) je místopředsedou výboru Evropského parlamentu pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a členem výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL).

Dále působí také ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), zvláštním výboru pro zahraniční vměšování do všech demokratických procesů v Evropské unii, včetně dezinformací (INGE) a v delegacích pro vztahy EU s Japonskem (D-JP) a státy jižní Asie (DSAS).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.