Český tým expertů pro fotovoltaiku z TÜV SÜD je uznávaný daleko za hranicemi ČR | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Český tým expertů pro fotovoltaiku z TÜV SÜD je uznávaný daleko za hranicemi ČR


Praha 7. března 2012. Během roku 2011 došlo k expanzi aktivit vedoucí německé inspekční a certifikační společnosti TÜV SÜD na nové trhy v rámci regionu střední a východní Evropy (CEE). Společnost ve čtvrtém čtvrtletí 2011 uzavřela s investory a developery z Evropy a Asie smlouvy na provedení inspekčních a dohledových činností nově budovaných fotovoltaických elektráren s výkonem od jednotek MW do 55 MW na území Bulharska a Rumunska. V první fázi specialisté společnosti provedli komplexní posouzení vhodnosti jednotlivých lokalit, nezávislou kalkulaci předpokládané produkce elektráren a posouzení prvotní technické dokumentace k jednotlivým projektům s cílem identifikovat případné neshody a z nich plynoucí rizika. U všech elektráren byly práce v této prvotní fázi dokončeny do konce ledna 2012. Následně, od začátku února 2012, probíhá kontrola finální verze projektové dokumentace.

Za realizaci inspekčních činností zodpovídá Kompetenční centrum pro projekty fotovoltaických elektráren ve střední a východní Evropě, jež je součástí českého zastoupení společnosti TÜV SÜD. V Praze sídlící centrum pokrývá všechny aktivity společnosti v oblasti solárních technologií a projektů v regionu.
„Během uplynulých let náš tým získal obrovské zkušenosti v oblasti posuzování fotovoltaických elektráren nejen v rámci naší republiky, ale i v zahraničí. Zkušenosti využíváme v rámci celého regionu, čímž zajišťujeme nejen stejnou kvalitu služeb, jaká se dostala českým zákazníkům, ale i rychlé a kompetentní řešení jejich požadavků v zemích regionu“, říká Michal Svrček, produktový manažer pro region střední a východní Evropy.
V rámci posuzování fotovoltaických elektráren kompetenční centrum zajišťuje všechny služby holdingu TÜV SÜD zaměřené na segment „Solar“ - inspekční činnosti zaměřené na elektrárny, certifikaci solárních komponent, kalkulace produkce elektrické energie fotovoltaických elektráren, technickou due diligence či certifikaci PV panelů a měničů a certifikaci výrobních procesů komponent podle norem IEC a MCS.
Díky své globální síti poboček provádí společnost TÜV SÜD nejen v rámci projektů v regionu střední a východní Evropy i kontrolu výroby a technologií před expedicí z výrobních továren, které se často nacházejí na Dálném východě.
Vedle těchto služeb jsou u projektů v regionu CEE zajišťovány také činnosti v mimoevropských lokalitách, jako např. kontrola výroby či kontrola technologií před expedicí z výrobní továrny, které se většinou nacházejí na Dálném východě.
TÜV SÜD v roce 2011 provedl posouzení na projektech s celkovým instalovaným výkonem přes 300 MW. Z toho takřka 170 MW bylo v rámci nových trhů, jako jsou například Bulharsko či Rumunsko. Společnost nadále posiluje svou pozici v oblasti posuzování technického stavu fotovoltaických elektráren vedle Evropy i na ostatních kontinentech.

Zákazník tak využívá služby jednoho partnera a jednoho kontaktního místa pro pokrytí všech svých požadavků.
Zájemci mohou kontaktovat lokální zastoupení společnosti TÜV SÜD ve svých zemích (www.tuev-sued.com) nebo přímo kontaktovat kompetenční centrum v Praze, které působí v rámci společnosti TÜV SÜD Czech.
Kontakt:

Tereza Fricová
PR & Marketing Manager
tereza.fricova@tuv-sud.cz
http://www.tuv-sud.cz/
+420 725 852 162
+420 239 046 906


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 13. 3. 2012 14:31
Kategorie: Energetika a průmysl
Název zdroje: TÜV SÜD Czech s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost TÜV SÜD je světově uznávanou autoritou v oblastech konzultace, testování, inspekce, certifikace a vzdělávání. S více než 600 pobočkami po celém světě dosahuje obratu přes 1,27 mld. eur ročně.

V ČR působí TÜV SÜD od roku 1995, a to v devíti regionálních kancelářích. Svým klientům společnost TÜV SÜD nabízí široké portfolio služeb od oceňování nemovitostí podle mezinárodních a náročných standardů, certifikace výrobků, služeb a systémů managementu přes inspekční činnosti, testování a schvalování vozidel, počítačové simulace, konzultační služby až po odborné vzdělávání.

Více informací: http://www.tuv-sud.cz
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.