Český produkt na světové špičce | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Český produkt na světové špičce


STÁHNOUT LabelMP600a.gif (maximální velikost 0,5 MB)

Největší český výrobce radioreléových spojů ALCOMA a.s. uvedl na trh zařízení z nové řady spojů MP600. Využívá nově vyvinutý modem s modulací 1024 QAM a šíří pásma až 112 MHz. Použitím různých modulačních schémat a velikosti parabol je tato technologie vhodná pro přenos velkých kapacit na krátké vzdálenosti, variabilita ovšem umožňuje spolehlivě přenášet vzduchem 100 Mbit/s na vzdálenost až 25 km. Spoj AL17F MP600 pro volné pásmo 17 GHz lze v České republice provozovat bez nutnosti platit licenční poplatky podle Všeobecného oprávnění vydaného ČTÚ jako VO-R/12/09.2010-12.

Existují tři prostředí vhodné pro přenos informací. První dvě jsou metalické a optické vodiče a třetím je volný prostor.
Medium pro přenos dat ve volném prostoru jsou radiové vlny a k nim určené technologie - radiové spoje. Dnešní technologie rádiových spojů ALCOMA umožňuje na různě velké vzdálenosti přenášet data s kvalitou a kapacitou optických linek. Operátoři běžně používají radiové spoje pro připojení základnových stanic a poskytovatelé internetu pro páteřní trasy, a to i takoví, kteří přivádí optické vlákno až k vám domů.
Za využívání spektra pro přenos dat mohou být účtovány poplatky. Některá kmitočtová pásma jsou ale využívána bezplatně na základě všeobecného oprávnění.
Podle kvalifikovaných odhadů je 90% všech technologií pro spoje typu bod-bod provozováno ve volných pásmech. Hlavní důvod je, že volná pásma mají výhodu v možnosti operativního nasazování. Na rozdíl od placených kmitočtů sice nelze vyloučit rušení, ale při používání profesionálních zařízení není vzájemné rušení pravděpodobné.
Novinka ALCOMA AL17F MP600 s maximální přenosovou kapacitou 660 Mbit/s. Poprvé je tedy možné získat kapacitu a kvalitu optického vlákna i na delší skoky, a to za zlomek ceny a času na vybudování linky.
Právě uvedená řada spojů ALCOMA MP600 je skutečnou pomocí pro poskytovatele internetu, energetiky, státní správu a pro firmy, které potřebují za přijatelnou cenu propojovat pobočky a pracoviště. Technologie MP600 přenese datový paket za 25 μs. Takové hodnoty jsou o několik řádů nižší nežli u spojů postavených na protokolech pro WI-FI spoje.
ALCOMA hájí svoji roli technologického leadera vývojem dalších spojů pro volná i placená pásma z této řady. Uváděny na trh budou v průběhu roku 2013.
Více informací o technologii najdete na www.alcoma.czKontakt:

Jakub REJZEK
senior manager obchodu
jakub.rejzek@alcoma.cz
www.alcoma.cz
602743934


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 3. 2. 2013 16:08
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: ALCOMA REJZEK (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Telekomunikace
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.