Český lék na hojení chronických ran dobývá západní Evropu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Český lék na hojení chronických ran dobývá západní Evropu


Česká firma Contipro C , držitelka celosvětového patentu na výrobu unikátního produktu na léčbu chronických a velmi komplikovaných ran Hyiodine®, se v roce 2010 rozhodla dobýt farmaceutické trhy západní Evropy. Nehojící se rány trápí totiž ve vyspělých zemích – v souvislosti s narůstající průměrnou délkou života – stále více lidí, kterým by Hyiodine® mohl velmi účinně pomoci.

Česká firma Contipro C , držitelka celosvětového patentu na výrobu unikátního produktu na léčbu chronických a velmi komplikovaných ran Hyiodine®, se v roce 2010 rozhodla dobýt farmaceutické trhy západní Evropy. Nehojící se rány trápí totiž ve vyspělých zemích – v souvislosti s narůstající průměrnou délkou života – stále více lidí, kterým by Hyiodine® mohl velmi účinně pomoci.

„Naše společnost v současné době jedná o exkluzivní distribuci přípravku Hyiodine® s partnery ve Švýcarsku, Itálii, Francii, Velké Británii a Holandsku,“ říká obchodní ředitelka společnosti Contipro C Zuzana Bubnová. Zmíněnými partnery jsou farmaceutické společnosti, které samy mají v oboru hojení ran četné zkušenosti, český přípravek má navíc ve všech zemích kladné reference od místních odborných lékařů.

Hyiodine versus diabetes

Přípravek Hyiodine® je pro svou vysokou efektivitu oceňován především při léčbě takzvané diabetické nohy, která u diabetiků představuje velmi vysoké riziko amputace. Pouze v České republice diabetem trpí přibližně 750 tisíc obyvatel. U zhruba 40 tisíc z nich se každoročně rozvine diabetický vřed. Pokud není zahájena včasná a účinná léčba, velké množství pacientů přichází v důsledku komplikací o nohu nebo její část. Český přípravek Hyiodine® představuje nový druh léčby, který využívá vynikajících hojivých účinků kyseliny hyaluronové - látky, která je přirozenou součástí lidského organismu a přirozeným způsobem podporuje regeneraci tkání. Své uplatnění tak přípravek nachází v nejen v léčbě zmíněných diabetických vředů, ale také při léčbě komplikovaných ran po operacích, proleženin nebo bércových vředů.

Sympozium o účincích Hyiodine®

Vynikajícím účinkům českého přípravku Hyiodine® v léčbě chronických ran bude věnováno také odborné sympozium na kongresu Evropské asociace pro léčbu rány v květnu 2010 v Ženevě.Pevné kořeny úspěchu Contipro : aplikovaný výzkum na světové úrovni

Společnost Contipro C je jedním ze tří členů holdingu Contipro Group, který je zaměřen na výrobu finálních farmaceutických produktů a aktivních substancí pro farmaceutický a kosmetický průmysl. Úspěch celého holdingu je postaven na špičkové úrovni vlastních výzkumných pracovišť. Firma je přesvědčena, že dlouhodobý úspěch ve farmaceutickém průmyslu zaručuje nejen přísně střežená kvalita produktů, ale především vlastní aplikovaný výzkum. První laboratoře firma vystavěla již v roce 1991 a v současné době ve výzkumu pracuje téměř třetina jejích zaměstnanců.

Mezi výzkumnými pracovišti holdingu Contipro Group tak najdeme například Laboratoř molekulární biologie, která pracuje hlavně s tkáňovými kulturami chrupavkovitých a imunitních buněk, nebo Laboratoř tkáňového inženýrství, která zpracovává biologicky aktivní materiály do jemných struktur v nanoměřítku. V praxi to představuje budoucí uplatnění v oblastech tkáňového inženýrství, regenerativní medicíny nebo v systémech cílené distribuce léčiv.

Klíčová je rovněž Laboratoř hojení ran. Tým laboratoře detailně studuje vlastní hojící proces a současně se zabývá vývojem biologicky aktivních bandáží pro léčbu chronických a infikovaných ran. Jedním z výrobků, který vzešel z této laboratoře, je právě přípravek Hyiodine®.

Contipro Group podporuje i výzkumné aktivity mimo své laboratoře. Úzce spolupracuje s řadou univerzitních i výzkumných institucí, a to jak v České republice, tak i v zahraničí. Nejužší spolupráce probíhá s Karlovou Univerzitou v Hradci Králové – lékařskou a farmaceutickou fakultou a Akademií věd České republiky při Biofyzikálním ústavu Brno. Členové také hojně publikují i v řadě odborných časopisů.

V roce 2009 získala česká firma Contipro v programu OPPI (Operační program podnikání a inovace) cenu za projekt s největším inovačním potenciálem. Contipro je světovou jedničkou biotechnologické produkci kyseliny hyaluronové, látky úspěšně využívané při hojení i velmi obtížně hojitelných ran.

Více informací o přípravku najdete na http://www.hyiodine.cz/, o společnosti pak na http://www.contipro-group.cz/Kontakt:

Kateřina Janotová
PR Manager
katerina.janotova@marco.eu
777797387


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 22. 3. 2010 10:28
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: MARCO reklamní agentura, spol. s r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
MARCO/BBN - komunikační full servisová agentura. Součástí globální komunikační sítě BBN. Specializované divize: MARCO Public Relations (kancelář Brno), MARCO Event Marketing (kancelář Brno), MARCO International (kancelář Praha), MARCO creative (webdesign, multimedia, kancelář Brno), Oddělení promotion a produkce v reklamě (členství v Mezinárodní organizaci PSI, kancelář Brno).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.