České dráhy: Trestní oznámení kvůli segregaci mužů | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


České dráhy: Trestní oznámení kvůli segregaci mužů


Občanské sdružení Unie otců a Aleš Hodina, šéfredaktor portálu Střídavka, společně podali trestní oznámení, reagující na segregaci mužů ve speciálních oddílech vagonů Českých drah. Z těchto oddílů mohou být muži pouze na základě svého pohlaví vykázáni. Existují důkazy, že se tak i skutečně děje.

Trestní oznámení bylo podáno pro podezření ze spáchání trestného činu proti lidskosti „apartheid a diskriminace skupiny lidí“ podle § 402 odst. 1 trestního zákoníku. Podle předsedy Unie otců Valentina Papaziana jde o zjevnou segregaci a diskriminaci osob mužského pohlaví, které nemají stejné právo využívat služeb veřejné dopravy poskytovaných Českými drahami jako osoby ženského pohlaví.

Podle Aleše Hodiny nelze takové projevy segregace podceňovat: „Tímto způsobem dochází k posilování obrazu mužů bez rozdílu jako osob nebezpečných ženám, potenciálně je ohrožujících, před kterými je nutno ženy chránit. Takový obraz mužů bývá ve společnosti někdy účelově vytvářen a zneužíván.“

Hodina uvádí příklad opatrovnických řízení o svěření dětí do péče. Zde dochází v některých případech k účelovým obviněním otců z nebezpečného chování. Při tom se právě zneužívá obecná představa muže jako potenciálního násilníka.
Kontakt:

Aleš Hodina
provozovatel
info@stridavka.cz
http://www.stridavka.cz
605551551


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 15. 2. 2012 17:48
Kategorie: Společnost a životní styl
Název zdroje: Střídavka (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Stridavka.cz - portál nejen o péči o děti po rozvodu
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.