Češi nejraději létají s Lufhansou | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Češi nejraději létají s Lufhansou


Internetový portál akcniletenky.cz zjistil, že Češi nejraději létají s německým tradičním přepravcem Lufthana. Na otázku s kterou klasickou aerolinkou létate nejraději označilo tuto německou aerolinku celkem 28 % účastníků ankety.

Internetový portál akcniletenky.cz zjistil, že Češi nejraději létají s německým tradičním přepravcem Lufthana. Na otázku s kterou klasickou aerolinkou létate nejraději označilo tuto německou aerolinku celkem 28 % účastníků ankety.

Aknciletenky.cz, webové zpravodajství o novinkách ze světa letectví a akcích na letenky, přináší nové zjištění. Češští cestující preferují pro své cesty národního německého přepravce – společnost Lufthansa. Český národní klasický přepravce – ČSA – skončil na stříbrné pozici, rozhodlo se pro něj celkem 21 % účastníků ankety. Třetí příčku obsadila aerolinka KLM. Oproti prvním dvěma aerolinkám se pro tohoto přepravce rozhodlo pouhých 8 % respondentů, bronzová pozice je se shodnými 8 % také obsazena tradiční britskou aerolinkou British Airways. Na čtvrtém až šestém místě se postupně umístily klasické aerolinky Austrian Airlines, Air France a Malev s postupně 4 %, 2 % a 1 % hlasů. Pro jiné než tyto uvedené aerolinky (z celého světa) se rozhodlo 28 % hlasujících.

„Překvapuje mne, že většina Čechů nevyjádřila v anketě svoji podporu tradičnímu národnímu přepravci Czech Airlines (ČSA), ale preferovala přepravce německého“, uvedla šéfredaktorka portálu akcniletenky.cz Ada Petrová. Dále k tématu dodává: „Domnívám se, že jedním z přispívajících faktorů k tomuto rozhodnutí je ochranitelská ruka státu nad touto aerolinkou v kombinaci s výší cen letenek, které se některým z našich čtenářů nezamlouvají.“

Portál Akční letenky:
Akční letenky se věnují shromažďování nejnovějších informací o levných letenkách, o změnách v letecké dopravě a obecně o zprávách z letecké oblasti. Můžete se zde například dozvědět, které letenky jsou aktuálně v akci, které nové linky aerolinek budete moci využívat či informace o aktualizaci letových řádů.

Kontakt:

Petra Vaškových
info@twobits.cz
549213002


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 21. 10. 2010 16:17
Kategorie: Cestování
Název zdroje: twobits s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost two bits s.r.o. se zabývá vytvářením a provozem českých i zahraničních internetových portálů.
Bližší informace o aktivitách společnosti naleznete na internetových stránkách www.twobits.cz.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.