CACIO a ICT Unie ocenily vítěze soutěže IT Projekt roku 2011 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


CACIO a ICT Unie ocenily vítěze soutěže IT Projekt roku 2011


Ve čtvrtek 23. 2. 2012 byly slavnostně vyhlášeny vítězné projekty již 9. ročníku prestižní soutěže, kterou pořádá Česká asociace IT manažerů CACIO a ICT Unie, sdružení firem z oboru informačních technologií a elektronických komunikací. Záštitu nad soutěží IT projekt roku 2011 převzal premiér Petr Nečas společně s ministrem průmyslu a obchodu Martinem Kubou.

Jako vítězné projekty s právem užívat titul IT projekt roku 2011 byly odbornou porotou vybrány a na slavnostním večeru vyhlášeny:
• eMeDocS (exchange Medical Documents System) - uživatel Kraj Vysočina, dodavatel ICZ
• Implementace CDM na letišti Praha Ruzyně - uživatel Letiště Praha, dodavatelé Profinit, CS SOFT a The KITE
• Portál SecuStamp.com v cloudu T-Systems - uživatel Software602, dodavatel T-Systems Czech Republic

Na 4. až 8. místě se umístily tyto projekty:
• CDA - Centrální doručování aplikací - uživatel Česká pojišťovna, dodavatel ORBIT
• Czechtriseries.cz - uživatel Česká triatlonová asociace, dodavatelé AllQ a AQUASOFT
• Integrace dohledových systémů a CMDB - uživatel ČEZ ICT Services, dodavatel AutoCont CZ
• Mobilní aplikace eDatart - uživatel DATART INTERNATIONAL, dodavatel eMan
• Řešení elektronické fakturace a důvěryhodné elektronické archivace formou služby (SaaS) - uživatel OBI Česká republika, dodavatel CCV

Odborná porota pod vedením prof. Ing. Zdeňka Molnára, CSc. vybrala výše uvedených osm finalistů z celkem 14 řádně přihlášených projektů. Do soutěže jsou nominovány projekty informačních a komunikačních technologií (ICT) uvedené do praxe, které jsou pozoruhodné zejména uživatelským efektem, technologickým řešením nebo vynikajícím způsobem řízení projektu. Pravidla umožňují libovolné organizaci prezentovat realizovaný projekt z oblasti informatiky. Podmínkou přijetí přihlášky je souhlas uživatele projektu s nominací. CACIO a ICT Unie se prostřednictvím této soutěže snaží úspěšné projekty vyhledávat a propagovat.

„Soutěž IT projekt roku zraje jako víno. Každým rokem klade na porotu vyšší a vyšší nároky, aby z velmi kvalitních projektů vybrala ty nejlepší. Na přihlášených projektech je možno ilustrovat, že informační a komunikační technologie nejsou pouze nákladovou složkou, ale významně přispívají ke konkurenceschopnosti firem. Bohužel nemohou zvítězit všechny,“ poznamenal předseda CACIO Miroslav Hübner.

„Říká se, že dobré ‚zboží‘ se chválí samo, což ale v praxi ne vždy platí. Jsme rádi, že díky této soutěži můžeme adresně poukázat na to, co se v oblasti ICT za uplynulý rok podařilo,“ prohlásil prezident ICT Unie Svatoslav Novák.

Partnery letošního ročníku soutěže byly společnosti Servodata, Intel a VŠMIE, mediálními partnery vydavatelství DSM a IDG.

Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo 23. února v Konferenčním centru České národní banky na Senovážném náměstí v Praze. Na galavečer přijali pozvání účastníci soutěže, členové CACIO a ICT Unie, zástupci partnerských organizací a řada dalších hostů. Diplomy vítězům předala předsedkyně parlamentního Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Anna Putnová.

Seznam všech přihlášených projektů najdete na adrese: http://www.cacio.cz/prihlasene-projekty-2011/

Kontakt:

David Čapek
PR Manager
d.capek@liberal-agency.cz
242 418 319


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 24. 2. 2012 12:49
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: Liberal Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Reklamní a PR agentura
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.