Broumovské kostely letos lákají na první opravy | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Broumovské kostely letos lákají na první opravy


STÁHNOUT 0063-bozanov-str-101.jpg (maximální velikost 0,5 MB)

Broumovsko – Osm unikátních barokních kostelů na Broumovsku je letos opět otevřeno veřejnosti v každé prázdninové úterý a v sobotu. Lidé z celé republiky i zahraničí tak získávají možnost prohlédnout si dílo známých mistrů Dientzenhoferových i mimo konání bohoslužeb. Letos kostely vítají už i na první opravy.

„Letos otevíráme v létě veřejnosti kostely už pošesté. Letos jsme navíc zpřístupnili i kostel sv. Petra a Pavla a kostel sv. Václava přímo v Broumově,“ říká broumovský děkan Martin Lanži s tím, že kostely v Ruprechticích a Heřmánkovicích procházejí rozsáhlou opravou, na niž se podařilo získat peníze i z darů návštěvníků.

„Vřele doporučuji předně návštěvu kostelů ve Vernéřovicích nebo Božanově, které už jsou opravené a ještě více tak vyniká jejich barokní krása. Lidé se tak hlavně na vlastní oči mohou přesvědčit, že se zde skutečně investuje a oblast si zaslouží zápis na seznam kulturního dědictví UNESCO, o níž dlouhodobě usilujeme,“ láká na návštěvu europoslanec Tomáš Zdechovský, který Broumovsko a obnovu tamních kostelů podporuje už několik let.

Broumovská skupina je souhrnný název pro barokní kostely v okolí města Broumova ve východních Čechách. Jedná se o unikátní soubor barokní sakrální architektury. Vznikl v období, kdy byl opatem broumovského kláštera Otmar Zinke (v letech 1700–1738), který celou výstavbu inicioval. Architekty tohoto ojedinělého souboru byli významní stavitelé českého baroka Kryštof a Kilián Ignác Dientzenhoferové.Více informací:

https://www.zdechovsky.eu/aktuality/broumovske-kostely-jsou-znovu-otevrene-a-zajem-je-obrovsky

https://zdechovsky.eu/aktuality/broumovske-kostely-ziskaly-na-opravu-uz-100-milionu-korun

https://www.broumovsko.cz/kostely-na-broumovsku

www.broumovfarnost.cz


Kontakt:

Jitka Fialová
tisková mluvčí, PR manažer
fialova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420777022156
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 13. 7. 2020 18:54
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2019 podruhé zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Je místopředsedou výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL), koordinátorem Evropské lidové strany ve výboru pro rozpočtovou kulturu (CONT), a dále působí ještě ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.