Broumovská farnost získala platební terminály. Na opravu kostelů budou moci návštěvníci přispět bezhotovostní platbou | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Broumovská farnost získala platební terminály. Na opravu kostelů budou moci návštěvníci přispět bezhotovostní platbou


Broumovsko – Na opravy zdejších unikátních barokních kostelů půjde v nejbližší budoucnosti přispívat bezhotovostním platebním stykem. ČSOB nabídla platební terminály broumovské farnosti na půl roku zcela zdarma. Podle europoslance Tomáš Zdechovského se jedná o velký posun, který pomůže farnosti vybrat mnohem více peněz na rekonstrukci broumovských kostelů.

„Jsem rád, že se povedlo proklestit další cestu, jak pohodlně a třeba i velkoryse přispět k neutuchajícím snahám o obnovu kostelů,“ komentuje s radostí broumovský farář Martin Lanži, pod jehož taktovkou postupují opravy sakrálních staveb mílovými kroky.

Vzhledem k tomu, že aktuálně probíhá na Broumovsku každoroční akce Léto otevřených kostelů, díky které přijedou do regionu tisíce návštěvníků, nechce Lanži s instalací platebních terminálů příliš otálet.

„Budeme se snažit o zprovoznění v co nejkratší možné době. Zvažujeme instalaci terminálů minimálně pro tři kostely, a to farní sv. Petra a Pavla a kostely v Ruprechticích a Otovicích, případně ve Vernéřovicích a Martínkovicích,“ dodává farář s tím, že si dovede představit jeden platební terminál také u gotické malby, která bude oficiálně zpřístupněna 8. září za účasti europoslance Zdechovského, jenž dohodu s bankou zprostředkoval.

Podle Zdechovského se tato nabídka vztahuje na farnosti po celé České republice. „Už nyní registruji zájem několika dalších farností, tak uvidíme, jak se jim podaří s bankou domluvit,“ doplňuje lidovecký europoslanec, který ocenil bezkonkurenční nabídku ČSOB. „Ve spojení jsme byli ještě s další bankou, jež si ale za instalaci a provoz účtovala vysoké ceny, na které by farnosti neměly peníze,“ prozrazuje Zdechovský.

Opravy broumovských kostelů pokračují ve vysokém tempu. Právě probíhá předpřípravná fáze k obnově fasád v Otovicích, Vižňově a Heřmánkovicích. „Věříme, že se nám podaří opět úspěšně zažádat o peníze z fondů EU. Myslím, že šance jsou vysoké i díky tomu, že kostely jsou od července zapsány jako národní kulturní památky,“ dodává na závěr Lanži.Kontakt:

Adam Baštinec
tiskový mluvčí
bastinec@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420608347423


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 1

Vydáno: 15. 7. 2022 10:43
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) je místopředsedou výboru Evropského parlamentu pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a členem výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL).

Dále působí také ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), zvláštním výboru pro zahraniční vměšování do všech demokratických procesů v Evropské unii, včetně dezinformací (INGE) a v delegacích pro vztahy EU s Japonskem (D-JP) a státy jižní Asie (DSAS).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.