Babiš oligarchizuje Česko v přímém přenosu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Babiš oligarchizuje Česko v přímém přenosu


Praha, Brusel - Andrej Babiš se neoprávněně obohacuje na unijních dotacích. České úřady tomu přihlížejí. Dobrovolně v případě Babišovi podřízených úředníků a nedobrovolně v případě Nejvyššího kontrolní úřadu, který je efektivně umlčen. To jsou závěry usnesení Evropského parlamentu, které bude dnes večer (17:45 - 19:00) hlasováno v Evropském parlamentu.

Mluvčí poslaneckého klubu ELS pro otázky kontroly rozpočtu, Tomáš Zdechovský, rezoluci komentuje následovně: „Dnešní usnesení není politická hra. Pokud nějaké závěry podpoří šest ze sedmi politických klubů parlamentu zleva doprava, můžete si být jistí, že tento text popisuje realitu: Andrej Babiš oligarchizuje českou politiku, ekonomiku i média. Čeští úředníci před tím zavírají oči, což je nutné změnit.“

Kromě shrnutí faktů o propojení Andreje Babiše s Agrofertem a o selhání dohledu nad střetem zájmů v Česku poslanci požadují, aby byla jasná pravidla pro unijní dotace přijata na unijní úrovni.

„Toto usnesení není žádným bezzubým politickým prohlášením. Zavazuje všechny, kteří se na něm podíleli, tlačit na novou unijní legislativu, která nedovolí víc Babišů hrnoucích si do vlastních kapes veřejné peníze díky úřadu, který zastávají. Dotace Agrofertu v rukách premiéra musí být zastaveny, transparentní vlastnictví všech firem v EU se musí stát pravidlem a množství unijních peněz pro každého takového vlastníka musí být zastropováno. To se dnes stává jasnou prioritou pro Evropský parlament do budoucna,“ vysvětluje Tomáš Zdechovský.


Hana RaissiKontakt:

Jitka Fialová
tisková mluvčí, PR manažer
fialova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420777022156
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 19. 6. 2020 8:47
Kategorie: Veřejná správa
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2019 podruhé zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Je místopředsedou výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL), koordinátorem Evropské lidové strany ve výboru pro rozpočtovou kulturu (CONT), a dále působí ještě ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.