B. Braun investuje 35 miliard Kč do vývoje umělé výživy | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


B. Braun investuje 35 miliard Kč do vývoje umělé výživy


• Koncern B. Braun plánuje investiční projekty ve výši 1,4 miliardy eur (cca 35 miliard Kč) zaměřené na produkci parenterální výživy po celém světě • Koncern B. Braun investuje v německém Melsungenu 190 milionů eur (cca 4,75 miliardy Kč) do nové továrny na výrobu umělé výživy • Po dokončení továrny v Melsungenu se Německo stane producentem celé třetiny veškerých infuzních roztoků spotřebovaných v Evropě • Více než třetina veškeré parenterální výživy spotřebované v České republice pochází právě od B. Braun.

V Německém Melsungenu v současné době vzniká nová továrna koncernu B. Braun na výrobu umělé výživy. Tato továrna s přidruženými výzkumnými laboratořemi je součástí investičního projektu L.I.F.E. Nutrition, který posune B. Braun do role nejvýznamnějšího výrobce infuzních roztoků na světě. V Melsungenu tak vznikne nejmodernější továrna na infuzní roztoky, která bude produkovat 220 milionů infuzních roztoků ročně.

Výstavba továrny na území Německa má strategický logistický význam pro distribuci parenterální výživy na evropském trhu. Po dokončení továrny B. Braun v Melsungenu se Německo stane producentem třetiny veškerých infuzních roztoků spotřebovaných v celé Evropě. Společnost B. Braun dodává parenterální výživu i do České republiky. Jiří Lukeš, ředitel českého zastoupení koncernu B. Braun, společnosti B. Braun Medical k tomu uvedl: „Podle sběru dat za rok 2006 bylo spotřebováno v ČR více než 200 000 AIO vaků s parenterální výživou, přičemž více než třetina pocházela právě od B. Braun.“

Nejnovějším trendem je příprava infuzních roztoků s parenterální výživou v podobě AIO (All in One). Tento systém má dvě hlavní výhody: menší náklady na výrobu a jednodušší aplikaci. „Využití tohoto systému přináší nemocnicím výrazné ekonomické výhody. Protože dobře živený pacient je v konečném důsledku levnější pacient,“ říká Jiří Lukeš, ředitel B. Braun Medical.

Předseda představenstva koncernu B. Braun a prezident německé průmyslové a obchodní komory Prof. Dr. h. c. Ludwig Georg Braun zdůraznil, jak významná je tato investice pro budoucnost firmy. „L.I.F.E. Nutrition bude neustále posilovat naší pozici poskytovatele inovativních řešení v produkci umělé výživy ve světě. Realizovaná výstavba továren a laboratoří na území Německa tak přispěje k posílení naší pozice na rychle se měnícím evropském trhu.“

Projekt L.I.F.E. Nutrition a další investiční projekty:
L.I.F.E. Nutrition (Leading Infusion Factory Europe) je mezinárodní investiční projekt koncernu B. Braun v celkové výši 1,4 miliardy eur (cca 35 miliard Kč). Asi polovina této částky je určena na investiční projekty na německém území a z toho kolem 360 milionů eur (cca 9 miliard Kč) na nové či rozšířené stavby v Melsungenu. Těmi jsou již zmiňovaná továrna na infuzní roztoky a dále plánovaná stavba továrny na výrobu infuzních pump. Na území německého Tuttlingenu již B. Braun postavil nové logistické centrum a nyní připravuje stavbu továrny na výrobu totálních endoprotéz. V saském Radebergu a Berggiesshübelu se připravuje stavba výrobního střediska dialyzátorů. Mimo Německo pak B. Braun počítá s rozšířením továrny na infuzní roztoky v americké Pensylvánii. Zároveň bude realizována i stavba továrny na infuzní roztoky ve Španělsku a nedaleko vietnamského Hanoje bude v blízké budoucnosti stát továrna na zdravotnické prostředky.

Co je parenterální výživa?
Parenterální neboli umělá výživa se využívá v lékařství a je jedním z druhů infuzních roztoků. Jde o dávkování tekuté potravy přímo do cévního systému nemocných, kteří nemohou přijímat potravu přirozenou cestou. Do centrálních žil pacienta se tak v dávkách uvolňují tekutiny, minerály a živiny jako jsou cukry, tuky, vitamíny a aminokyseliny. V rámci parenterální náhrady příjmu potravy se používá systém AIO (All in One). Jde o předem připravený roztok naordinovaných látek, které pacient potřebuje. Tyto látky jsou namixovány do jednoho infuzního vaku na celých 24 hodin a dodány přímo konkrétnímu pacientovi.

O společnosti B. Braun Medical:
B. Braun Medical s.r.o. vznikla v roce 1993 jako dceřiná společnost předního výrobce zdravotnických produktů, koncernu B. Braun Melsungen AG. Více než 160letá historie spolu s neustálým vývojem, výzkumem a vnímavostí k nejnovějším vědeckým poznatkům dělá ze skupiny B. Braun jednoho z nejstarších a současně i nejkompetentnějších světových dodavatelů zdravotnického materiálu.

Společnost B. Braun Medical dodává na český zdravotnický trh špičkové výrobky a ucelená řešení určená pro nemocnice, ambulantní lékařské praxe, lékárny, ošetřovatelství a domácí zdravotní péči. Produktové spektrum zahrnuje více než třicet tisíc výrobků, sahá od infúzních pump a příslušenství pro infúzní terapii, produktů pro intenzivní medicínu a anesteziologii přes elitní chirurgické nástroje Aesculap, kontejnerové a sterilizační systémy, šicí materiály, kyčelní a kolenní endoprotézy, motorové systémy, vaskulární systémy, programy péče o rány či programy dezinfekce a hygieny až po zařízení pro mimotělní ošetření krve.

Vedle své obchodní a výrobní činnosti se B. Braun Medical s.r.o. prostřednictvím Aesculap Akademie věnuje vzdělávání zdravotníků a poskytuje široké spektrum konzultačních a servisních služeb. Intenzivně také spolupracuje s lékařskými a sesterskými odbornými spolky.
Kontakt:

Jaroslav Beznoska
Account Executive
jaroslav.beznoska@colin.cz
739 479 368
283 890 139


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 5. 11. 2008 13:23
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: CoLin (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
CoLin je česká společnost zaměřená na poskytování kompletního portfolia komunikačních služeb s důrazem na služby public relations. Pohybujeme se zejména v oblasti informačních a telekomunikačních technologií a příbuzných oborů, kde si CoLin vybudoval významné postavení díky úspěšné spolupráci s nejlépe hodnocenými společnostmi na trhu.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.