Autobazary v České republice ročně stočí kilometry u 80 000 aut. Nový systém to má napravit | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Autobazary v České republice ročně stočí kilometry u 80 000 aut. Nový systém to má napravit


Praha/ČR - Na českém trhu se v roce 2014 prodalo přes autobazary 220 000 automobilů. Z tohoto objemu má 37 % takto inzerovaných vozidel stočený počet kilometrů, 20 % bylo bouraných nebo mělo záznam o pojistné škodě a 17,8 % má uvedený mladší rok výroby. Počet poškozených zákazníků na českém trhu je alarmující - více než 73 000, přičemž výši jejich škody není možné přesně vyčíslit. Projekt Fair play auto tento problém řeší.

Volný trh v rámci Evropské unie způsobil to, že větší část nákupů ojetých aut ze západních zemí slouží jako tranzit pro další prodej ve východních zemích. Hlavním prodejním argumentem pak bývá zejména odkaz na původ, který zároveň slouží jako omluva chybějících nebo nekompletních informací o historii vozu. To dává volnou ruku v nezákonných úpravách ojetých vozů,“ popisuje realitu europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Projekt www.fairplayauto.cz se zaměřuje na prodej osobních a užitkových automobilů od konkrétní fyzické osoby konkrétnímu zákazníkovi. Napřímo bez asistence autobazaru, bez prostředníků a bez nutnosti uvazovat se nevýhodnými smlouvami.
„Naším cílem je vytvořit trh bez profesionálů tlačících na marži, a bez falešných zákazníků, kteří ve skutečnosti pouze stlačují cenu dolů pro další prodej,“ popisuje Jakub Hemerka - zakladatel projektu, a dodává, že projekt Fariplayauto.cz eliminuje prostředí autobazarů již v základu. Představuje prostředí s minimálními riziky jak pro nakupujícího, tak pro prodejce. Součástí služeb pro nakupujícího je online prověření historie, nebo fyzická asistence nezávislého automechanika při koupi vozu. Prodejce automobilu může také využít ověření technického stavu před prodejem a získat k jeho uváděnému technickému stavu certifikaci. Tu pak umístí k inzerátu vozu. Prodejce zároveň nemůže prodávat více než tři vozy.
Součástí serveru www.fairplayauto.cz je uživatelské rozhraní výběru vozu, které reflektuje reálné otázky vyvstávající při výběru vozu. Automobil je možné vybrat podle konkrétních potřeb jednotlivých zákazníků, na rozdíl od tradičních prodejců omezujících se na standardní kombinaci parametrů (stáří, nájezd, apod.).
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 2

Vydáno: 29. 10. 2015 0:14
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.