Meziobecní spolupráce – dnes a zítra | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Meziobecní spolupráce – dnes a zítra


Redakce časopisu Moderní obec ve spolupráci s Městem Lanškroun pořádala dnes tj. 21.10.2011 ve velké zasedací místnosti Městského úřadu Lanškroun diskusi formou kulatého stolu na téma Meziobecní spolupráce – dnes a zítra. Nad jednáním převzal záštitu senátor Ing. Petr Šilar, předseda Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova.

Konferenci zahájila starostka Lanškrouna Mgr. Stanislava Švarcová. S tématy k diskusi vystoupili RNDr. Josef Postránecký, ředitel odboru rozvoje a strategie regionální politiky, Ministerstva pro místní rozvoj ČR a Ing. Marie Kostruhová, ředitelka odboru dozoru a kontroly veřejné správy, Ministerstva vnitra ČR. Pozvání také přijali a aktivně se do diskuse zapojili i místostarosta Lanškrouna Roman Krajči, starostové a starostky okolních obcí (Cotkytle, Dolní Čermná, Luková, Rudoltice). Přítomni byli i ti úředníci městského úřadu, kteří s okolními obcemi úzce spolupracují v čele s tajemníkem Ing. Petrem Kotěrou.
Hlavním tématem byla spolupráce obcí v regionu Lanškrounsko. Se zajímavými náměty k dalšímu směřování meziobecní spolupráce vystoupil starosta Dolní Čermné Petr Helekal. Praktické zkušenosti starosty obce, která je špatně dopravně dostupná, popsal starosta Cotkytle Ing. Prokop Holý.
Často zmiňovaným vzorem dalšího prohloubení meziobecní spolupráce byl "Francouzský model", Francie je České republice podobná velkým množstvím malých obcí, které s cílem šetřit náklady často spolupracují na plnění svých samosprávných úkolů.
Redaktoři pořádajícího časopisu závěry diskuze zpracují a zveřejní je v prosincovém čísle časopisu Moderní obec.

Drahomíra Lišková, referentka kanceláře starosty a tajemníka
Kontakt:

Drahomíra Lišková
Referentka kanceláře starosty a tajemníka
drahomira.liskova@mulanskroun.cz
www.lanskroun.eu
465 385 226


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 21. 10. 2011 14:24
Kategorie: Veřejná správa
Název zdroje: Město Lanškroun (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Územně samosprávní celek
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.