Lékař na telefonu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Lékař na telefonu


Jiří se vydal ke své praktické lékařce. Ta měla dovolenou a zastupoval ji kolega, kterého ale Jiří neznal, a tak si nebyl jeho diagnózou stoprocentně jistý. Zavolal proto lékaře na telefonu, s nímž své potíže zkonzultoval a potvrdil si tak snadno a rychle diagnózu, s kterou odešel z ordinace.

Lékař na telefonu je pro pacienta nejsnadnější cestou ke konzultaci zdravotních potíží, a v době dovolených je jakousi lékařskou pojistkou, která je stále po ruce. Svým pojištěncům tuto službu nabízí Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE. Mnoho pacientů se vydá ke svému lékaři a zjistí, stejně jako Jiří, že lékař je na dovolené a k zástupu nemá plnou důvěru. Druhým případem je, že se někomu na dovolené udělá špatně a neví, co mu je, jestli se má vracet domů nebo jestli to brzy přejde, případně, kde zrovna teď sehnat takhle narychlo nějakého lékaře? Přitom nejrychlejší lékař, ke kterému se člověk může dostat, je ten na telefonu 844 125 124.

K lékaři na telefonu není nutné se objednávat a ani u něj platit žádné poplatky. Cílem této služby Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE je zjednodušit pojištěncům přístup k informacím o nich samotných. „Například mnoho lidí odchází od lékaře s lékařskou zprávou, které nerozumí, neorientují se v pro lékaře běžných názvech, zkratkách, pojmech, hodnotách a většinou se jim před lékařem nechce hloupě ptát. Nebo si zprávu podrobně projdou až v klidu domova, kdy už nemají šanci se zeptat. V takových okamžicích je nejvhodnější zavolat lékaře na telefonu,“ doporučuje MUDr. David Kostka, ředitel úseku zdravotní politiky ZP METAL-ALIANCE.

A pokud lékař na telefonu doporučí osobní návštěvu lékaře specialisty, může k němu pacienta po telefonu jednoduše objednat. Službu „objednání k lékaři“ mají pacienti zdarma.

Lékař na telefonu nabízí bezplatné:
• Konzultace zdravotního stavu (symptomy, příčiny)
• Vysvětlení lékařských pojmů (pojmy, zkratky, latinské názvy, diagnózy)
• Vysvětlení laboratorních výsledků (účel vyšetření, forma, zkratky, hodnoty)
• Vysvětlení lékařských postupů
• Informace o lécích
• Prenatální problematika
• Předcestovní asistence (očkování pro různé destinace, zdravotní rizika, informace o cestovním pojištění, zdravotní péče v zahraničí)

Kontakt:

Zuzana Brávníková
PR
zuzana.bravnikova@zpma.cz
www.zpma.cz
312 258 129


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 11. 8. 2011 11:03
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE (ověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.