Rodina Bodnariu uprchla kvůli barnevernetu z Norska | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Rodina Bodnariu uprchla kvůli barnevernetu z Norska


Norsko – Známá rumunsko-norská rodina Bodnariu, jimž norský barnevernet odebral pro údajnou náboženskou indoktrinaci a lehké fyzické tresty 5 dětí včetně 3-měsíčního plně kojeného miminka, uprchla z Norska. Je tak už druhou mediálně známou rodinou, která v posledních dnech kvůli tamní sociální službě barnevernet, musela zemi opustit.

Rodině Bodnariu děti odebrali v listopadu loňského roku, začátkem června došlo u soudu k dohodě a postupně jim bylo všech 5 dětí navrácen. Rodina však byla pod stálým dohledem barnevernu, který je mohl přijít kdykoliv zkontrolovat. „Z této zprávy mám velkou radost, protože rodina dále musela žít v neustálém strachu a umím si představit, že i když nepadla žádná obvinění, nebylo vůbec jednoduché odjet i jen na avizovanou dovolenou,“ přibližuje situaci europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Rodina ke svému odchodu z Norska neposkytla detaily, omezila se pouze na prohlášení, že nyní už jsou všichni v bezpečí. „Od zdroje blízkého rodiny vím, že zvažovali žádost o azyl v Americe z důvodu náboženského pronásledování,“ doplňuje Zdechovský a připomíná, že Bodnariovi jsou už druhou rodinou, která musela od začátku července z Norska utéct.

Zmiňovanou druhou rodinou je Natasha Olsen (24) s přítelem Erikem (21) a jejich 9 měsíčními dcerami. Dvojčata barnevernet náhle odebral pouhé 4 hodiny po porodu s odůvodněním, že matka je mentálně retardovaná. Dva psychologické posudky toto vyvrátily a po silné medializaci byly dívky rodičům vráceny. Když se rodina dozvěděla, že jim chce barnevernet dcery opět odebrat, utekli do Polska, kde žádají o azyl. Na žádost barnevernu je nyní pro údajné „nezákonné odepření péče dětem“ hledá interpol.


Aktuální fotky Natashy, Erika a dcer zde:
https://www.facebook.com/bjoernthebear/posts/10208502552793343
Kontakt:

Jitka Fialová
mediální poradce
fialova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420777022156
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 13. 7. 2016 20:22
Kategorie: Zahraniční
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.