Svatý týden s Českým chlapeckým sborem Boni pueri | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Svatý týden s Českým chlapeckým sborem Boni pueri


Pro Svatý týden připravil Český chlapecký sbor Boni pueri s orchestrem Musica Florea za řízení dirigenta Marka Štryncla Nářky proroka Jeremiáše v hudbě Jana Dismase Zelenky.

Jako sólista vystoupí basista Marián Krejčík, který spolupracuje s významnými evropskými ansámbly.
Na Zelený čtvrtek zazní toto dílo ve Sboru kněze Ambrože v Hradci Králové, na Velký pátek pak v krásných prostorách Stavovského divadla v Praze.
„Velkopáteční koncert v Národním divadle má již svou tradici a je vždy hojně navštíven. Zelenkovo náročné dílo patří již pevně do repertoáru Boni pueri, v loňském roce jsme provedli celý tryptich ve světové premiéře. Dirigent orchestru Musica Florea a náš sbormistr Marek Štryncl patří k uznávaným propagátorům Zelenkova díla, nemohli jsme pro tak náročný titul volit lépe,“ říká ředitel sboru Pavel Horák.
Nářky proroka Jeremiáše v hudbě Jana Dismase Zelenky opětovně zazní v rámci Svatováclavkého hudebního festivalu na podzim tohoto roku.Kontakt:

Mgr. Hana Musílková
zástupkyně ředitele
musilkova@bonipueri.cz
www.bonipueri.cz
774139010


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 31. 3. 2012 20:25
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Český chlapecký sbor Boni pueri (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Český chlapecký sbor Boni pueri, který je součástí BONI PUERI - základní umělecké školy, byl založen v roce 1982 a postupně se zařadil mezi významná evropská hudební tělesa. Sbor dosud absolvoval více než 2500 samostatných koncertů po celé Evropě, Americe a Asii, vydal třináct vlastních nahrávek a na dalších dvaceti se podílel (Supraphon, EMI, BMG, ArcoDiva ad.).
Boni pueri účinkovali po boku význačných umělců (José Carreras, Bobby McFerrin), natáčí pro televizi a rozhlas a spolupracují s význačnými soubory a orchestry po celém světě. Sbor absolvuje pravidelná profesionální koncertní turné po Japonsku, USA, Kanadě, Jižní Koreji, Velké Británii, Nizozemí, Dánsku, Francii, Itálii, Německu nebo Španělsku.
Sbor je také zván na světové hudební festivaly - Pražské jaro 1994, 1995, 1998, 2004, 2005, 2008 a 2011, Europalia, AmericaFest, Jeonju Sori Festival, Shanghai International Arts Festival. V červenci 2004 se stal historicky prvním evropským hostitelem světového festivalu chlapeckých a mužských sborů. Boni pueri spolupracují s Českou filharmonií, v roce 2010 byli také přizváni k účinkování v projektu Mahler Gala. V letošním roce je čeká účinkování na historicky největším koncertě Pražského jara nebo několik zahraničních turné.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.