Bulovka pozastavila rekonkurzy na primářské posty | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Bulovka pozastavila rekonkurzy na primářské posty


Ředitel Nemocnice Na Bulovce dnes informoval zaměstnance nemocnice o pozastavení probíhajících rekonkurzů na všechny stávající primářské pozice, konkr. o pozastavení druhé a třetí fáze. První fáze, která měla uzávěrku 23. března a která zahrnovala rekonkurzy devíti pozic bude vyhodnocena podle původního plánu.

Již odevzdané přihlášky vyhodnotí nezávislá komise. Vedení nemocnice věří, že byť částečně, ale přeci jen dojde k naplnění původního záměru: postupně zvrátit nepříznivou ekonomickou bilanci nemocnice z minulých let, zajistit potřebné finanční prostředky pro rozvoj nemocnice včetně jejích zaměstnanců, realizovat navržené strategie, taktiky a koncepce příslušných oddělení a klinik a poskytnout šanci uchazečům z řad erudovaných a perspektivních lékařů, kteří první fázi rekonkurzů vzali jako svou významnou životní výzvu s cílem představit své vize dalšího rozvoje jednotlivých pracovišť nemocnice.

„K tomuto kroku jsem se rozhodl na základě v médiích zveřejněného plánovaného nového metropolitního systému zdravotnictví, který minulý týden prezentovali ministr zdravotnictví Leoš Heger a primátor Bohuslav Svoboda,“ vysvětlil svůj krok ředitel Petr Zajíc.

Domnívá se, že má-li podle avizovaného plánu pražský generel představovat ucelenou sadu opatření, jehož nejvýznamnější součástí je převod čtyř významných státních zdravotnických zařízení na Prahu, je tu teoretická možnost, že by mohl tento krok managementu Nemocnice Na Bulovce, vedený snahou o zdravé, konkurenční, spravedlivé a motivující prostředí, vyjít jako krok do prázdna. „A to, ve světle nových skutečností, považuji za zbytečné a za určitých okolností i kontraproduktivní,“ doplnil Zajíc.

Kontakt:

Martin Šalek
tiskový mluvčí
martin.salek@bulovka.cz
www.bulovka.cz
+420 602 316 908
+420 266 084 603


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 26. 3. 2012 15:33
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Nemocnice Na Bulovce (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Nemocnice na Bulovce poskytuje dospělým i dětem ambulantní a lůžkovou základní, specializovanou a zvláště specializovanou diagnostickou a léčebnou péči, jejích součástí jsou i nezbytná preventivní opatření. Zdravotní služby poskytuje ve spádové oblasti vymezené MZ ČR i na území celé České republiky.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.