Společnosti NETGEAR a Sierra Wireless vyvinuly novou generaci 3G modemů | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Společnosti NETGEAR a Sierra Wireless vyvinuly novou generaci 3G modemů


Univerzální 3G modem NETGEAR MVBR1210C nabízí mobilní datové a hlasové služby prostřednictvím běžné SIM karty Praha, 22. února 2012 – Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení pro domácí uživatele, firemní sítě a poskytovatele služeb, představila nový 3G router NETGEAR MVBR1210C HSPA+ Mobile Broadband Voice Router. Tento univerzální přístroj byl vyvinut ve spolupráci se společností Sierra Wireless, výrobcem špičkové mobilní výpočetní techniky a elektronických komunikačních řešení.

NETGEAR MVBR1210C rozšiřuje zejména možnosti mobilních hlasových služeb. Na zadní straně přístroje je umístěn slot pro SIM kartu a „hlasový“ port pro připojení jakéhokoli telefonu určeného pro volání v pevných linkách, což umožňuje mobilním operátorům poskytovat kromě datových i hlasové služby nejvyšší kvality bez nutnosti současného provozu tradiční pevné linky. Odstranění potřeby provozování pevné linky může podstatně ušetřit náklady domácností za telefonování.

Kromě hlasových funkcí nabízí modem NETGEAR MVBR1210C samozřejmě i možnost připojení k širokopásmovému ADSL internetu rychlostí až 21 Mb/s pro stahování dat, resp. 5,7 Mb/s pro opačný směr (odesílání dat). Přístroj mj. obsahuje také dva ethernetové WAN porty pro zajištění nepřerušeného provozu při případném selhání a obnově připojení k síti. Pro připojení elektronických zařízení k lokální síti prostřednictvím kabelu jsou k dispozici čtyři ethernetové porty, připojit se lze také přes vysokorychlostní Wi-Fi síť standardu 802.11n.

„Díky partnerství se společností Sierra Wireless, která patří mezi přední světové technologické lídry, jsme dokázali integrovat nové pokročilé funkce pro hlasové přenosy a rozšířené možnosti práce v bezdrátových sítích do našeho konceptu mobilních širokopásmových routerů,“ řekl Patrick Lo, předseda představenstva a generální ředitel společnosti NETGEAR. „Nově představený modem MVBR1210C, první výsledek naší spolupráce v oblasti mobilních routerů, představuje významný milník pro optimalizaci hlasových služeb v domácnostech.“

Modem NETGEAR MVBR1210C, který zajišťuje veškerý provoz generovaný domácími „triple play“ sítěmi (přenosy dat, hlasu a videa), obsahuje kromě vlastní platformy společnosti NETGEAR i pokročilé 3G mobilní širokopásmové technologie společnosti Sierra Wireless. Vzájemná spolupráce obou společností tak spojila a výrazně urychlila dva samostatné technologické vývoje a výsledný vysoce výkonný, univerzální a cenově efektivní mobilní širokopásmový router MVBR1210C nyní nabízí unikátní řešení, které lze navíc bezproblémově integrovat do každé kompatibilní mobilní širokopásmové síťové infrastruktury.

„Modem MVBR1210C je skutečně velmi důležitým milníkem v naší dlouhodobé spolupráci se společností NETGEAR,“ uvedl Jason Cohenour, generální ředitel společnosti Sierra Wireless. „Vlastní špičkové technologické zázemí umožňuje společnosti NETGEAR neustále pokračovat ve vývoji špičkových mobilních zařízení a my jsme pyšní, že v tomto procesu také hrajeme významnou roli.“

„Náš nový modem naplňuje představy mobilních operátorů o jediném univerzálním přístroji, který zajistí provoz hlasových i datových služeb při zachování všech výhod mobilních sítí,“ doplnil Patrick Lo. „Mobilní operátoři tak mohou rozšířit portfolio svých mobilních hlasových služeb o volání v rámci kabelových sítí a obsadit nové pozice v oblasti domácího telefonování. Díky integraci vzdálené správy TR-069 nabízí naše novinka snadno spravovatelné a univerzální řešení pro všechny kompatibilní inteligentní domácí sítě.”

Nový modem obsahuje rovněž USB 2.0 port určený např. pro připojení tiskárny, DLNA zařízení nebo zprovoznění ReadySHARE cloud úložiště. Podporuje protokol IPv6 i rodičovskou kontrolu OpenDNS.

Více informací
Další informace o modemu NETGEAR MVBR1210C jsou k dispozici na webových stránkách www.netgear.com/mvbr1210c.

O společnosti NETGEAR
Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání.

Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 28 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 37 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgear.cz, případně www.netgear.com. Sledujte společnost NETGEAR na twitter.com/NETGEAR a www.facebook.com/NETGEAR.

© 2012 NETGEAR, Inc. NETGEAR a logo NETGEAR jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti NETGEAR, Inc. ve Spojených státech a/nebo dalších zemích. Ostatní názvy značek a produktů jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky příslušných majitelů. Uvedené informace podléhají změnám bez upozornění. NETGEAR nenese odpovědnost za technické nebo redakční chyby nebo opomenutí. Všechna práva vyhrazena.

# # # KONEC ZPRÁVY # # #
Kontakt:

Ivan Lukáš
ivan.lukas@virklis.cz
222 315 318


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 23. 2. 2012 14:09
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: agentura Virklis (ověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.