VERTIGO.CZ, a.s. | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


VERTIGO.CZ, a.s.


Poslední vydané tiskové zprávy


Brno-inline Jízdy městem na inline bruslích

Druhá jízda městem Brnem na kolečkových bruslích proběhne letos 16. května. Bruslaři, kteří si oblíbili již pravidelné jízdy městem se mohou tuto sobotu těšit nejen na novu trasu v Brně–Slatině ale také na květinovou jízdu.

Brno-inline, jízdy městem na bruslích 2009

S přicházejícím jarem se mohou inline bruslaři opět těšit na nevšední jízdy moravskou metropolí. Sportovní klub Black Ice připravil pro příznivce tohoto sportu 2. ročník organizovaných jízd městem Brnem. Stejně jako v loňském roce půjde o víkendové akce, pořáda¬né 1x měsíčně v podvečerních hodinách od dubna do října. V případě zájmu veřejnosti se uvažuje také o zařazení jedné jízdy noční. Jízdy proběhnou pod dohledem organizátorů za asistence městské policie a zdravotního zabezpečení. První jízda městem se pojede letos již 18. dubna na stejné trase jako poslední jízda loni. Start bude v Lužánkách, odtud se pojedou dva okruhy po ulicích Lidická–Štefánikova–Palackého. Sraz bude nejpozději v 17:30 hodin, odjezd přesně v 18:00 hodin. Cíl je opět v Lužánkách. V místě startu a cíle (před Domem dětí a mládeže) bude zajištěn program pro malé děti a všechny ostatní, kteří se jízdy nezúčastní.

Vyhodnocení soutěže Se Sméťou za Brno čistější - Výchovný projekt pro děti ZŠ a MŠ v Brně

10.12.2008 na základní škole Tuháčkova od 9.00 do 13.00 proběhlo ukončení VIII. kola soutěže Se Sméťou za Brno čistější. Soutěže se zúčastnilo celkem 5 základních škol a soupeřilo mezi sebou 75 písemných a výtvarných projektů na téma recyklace odpadu a životní prostředí. Hodnotilo se v každé kategorii prvních 10 míst. Na prvním místě v karegorii písemné se umístil Josef Hart, 7.C, ZŠ Horníkova. Ve výtvarné kategorii zvítězil také žák ZŠ Horníkova, Viktor Kosík, 9.B. Oba žáci si odnesli domů hlavní cenu soutěže, snowboard. Pro žáky, kteří se do soutěže se Sméťou zapojili, byl přípraven zábavný program, kterým je provedlo moderátorské duo Tudlín a Cudlín z divadla Facka. Vystoupila taneční skupina Mighty Shake a pro žáky byly připraveny doprovodné soutěže, ve kterých žáci mohli uplatnit svou obratnost, ale i znalosti z problematiky třídění odpadů a ochrany životního prostředí. Za splněné úkoly si pak žáci mohli mohli vybrat odměnu v Sakoobchůdku.

Vyhlašovací akce soutěže Se Sméťou za Brno čistější - Výchovný projekt pro děti ZŠ a MŠ v Brně

Ukončení VIII. kola soutěže Se Sméťou za Brno čistější proběhne již tuto středu 10.12.2008 na základní škole Tuháčkova od 9.00 do 13.00.. Soutěže se zúčastnilo celkem 5 základních škol a soupeřit bude mezi sebou 75 písemných a výtvarných projektů na téma recyklace odpadu a životní prostředí. Hodnotit se bude v každé kategorii prvních 10 míst. Žáci, kteří se do soutěže se Sméťou zapojili, se mohou těšit na zábavný program, kterým je provede moderátorské duo Tudlín a Cudlín z divadla Facka. Vystoupí taneční skupina Mighty Shake a proběhnou doprovodné soutěže, ve kterých žáci mohou uplatnit svou obratnost, ale i znalosti z problematiky třídění odpadů a ochrany životního prostředí. Vítězové obdrží hodnotné ceny.

Se Sméťou za Brno čistější Výchovný projekt pro děti ZŠ a MŠ v Brně

Společnost SAKO Brno, a.s. zahájila již VIII. kolo výchovného projektu „Se Sméťou za Brno čistější“ s tématikou separace a recyklace odpadů. Soutěž je určena pro žáky základních a mateřských škol. V mateřských školách byla zahájena 15 září 2008, účastní se jí celkem 15 brněnských školek a soutěží se ve sběru uzávěrů od PET lahví. Soutěžní kolo pro mateřské školky bude ukončeno 15. ledna 2009. Soutěž pro základní školy byla zahájena 6. listopadu 2008 besedami o separaci a recyklaci odpadů pro VIII. třídy, zúčastnit se však mohou všichni žáci II. stupně z pěti zúčastněných základních škol. Zadáním soutěže je písemný nebo výtvarný projekt na téma třídění odpadů a životní prostředí. Soutěží se o zajímavé ceny od společností SAKO Brno, a.s., hlavními cenami v tomto kole jsou snowboardy a poukázky na odběr sportovního zboží. Soutěž bude pro žáky ukončena 4.12.2008, slavnostní vyhlášení výsledků a zábavné dopoledne proběhne 10.12.2008 na ZŠ Tuháčkova. Součástí bude bohatý kulturní, sportovní a soutěžní program.
Více

Poslední tiskové konference


„Prasečí chřipka - aktuální stav v Brně“
18. 5. 2009 10:30 | Magistrát města Brna, Dominikánské nám. 3, v zasedací místnosti Odboru zdraví více

PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.