PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců


Poslední vydané tiskové zprávy


Biovejce nezdražují, zájem zákazníků o ně vzrůstá

Šumperk (22. března 2012) - Vejce v kvalitě bio výrazně nezdražují oproti dřívějšku, a tak má cenový nárůst vajec z konvenční produkce paradoxně i pozitivní efekt. Přilákal zákazníky, kteří dříve kvůli obsahu peněženky s jejich koupí váhali. Spotřebitelé, kteří se orientují na vejce z ekologické produkce, tak za téměř stejnou cenu jako dříve získávají potravinu s prokazatelně vysokou kvalitou.

Mykotoxiny v biopotravinách – jaká je pravda?

Šumperk (6. března 2012) - Stalo se již evergreenem v souvislosti s bioprodukty a biopotravinami neustále poukazovat na to, že zcela jistě obsahují zvýšené množství mykotoxinů, když se při pěstování plodin nepoužívají pesticidy. Nejnovější dostupná data z Norska prokázala opak. Kontaminace plísněmi a hladina mykotoxinů byla u obilovin z ekologického zemědělství významně nižší než u obilovin pocházejících ze zemědělství konvenčního.

Českou biopotravinou roku 2011 je ovčí sýr Arnika z Horského statku Abertamy

(Brno, 27.2.) Vítězem jubilejního desátého ročníku soutěže a tedy Českou biopotravinou roku 2011 byl vyhlášen ovčí biosýr Arnika z Horského statku Abertamy. Odborná porota vítěze vybrala mezi dalšími 57 nominovanými biopotravinami.

Kvalitní bioprodukty na českém trhu rychle přibývají, většinu z nich však v supermarketech nenajdete Kvalitní bioprodukty na českém trhu rychle přibývají, většinu z nich však v supermarketech nena

Šumperk (29. února 2012) - Vzhledem k neustálým negativním komentářům o vývoji produkce českých biopotravin, o nízké produktivitě českých ekofarmářů, o snaze vyrábět maximálně „bioseno“ apod., cítí PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců nutnost zastat se sektoru ekologického zemědělství.

Konzumace tuzemských biopotravin = sázka na jistotu

Šumperk (28. února 2012) - Potraviny potřebujeme každodenně. Neobejdeme se bez nich a jejich konzumace má přímý vliv na naše zdraví. Poslední týdny však oprávněně otřásají důvěrou spotřebitelů.
Více

Poslední tiskové konference


PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.