Kanoe Mattoni | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


Kanoe Mattoni


Poslední vydané tiskové zprávy


Carlsbad Ski Sprint 2008 v centru lázní

Sprinterská trať, běžci na lyžích a tisíce diváků, to není horské středisko, ale obrázek nejznámějších českých lázní o 2.svátku vánočním. Do Karlových Varů zavítá 26.prosince pět národních týmů v běžeckém lyžování – Česko, Německo, Rakousko, Rusko a Slovensko, aby změřily síly v 2.ročníku Carlsbad Ski Sprintu. Patronát nad akcí převzal vítěz loňské Tour de Ski a vítěz Světového poháru v běhu na lyžích 2007-8 Lukáš Bauer. Pořadateli akce jsou společnost Müller Production s.r.o.,Lyžařský klub Quilt Pernink a Lyžařský klub Slovan Karlovy Vary. Generálním partnerem projektu „Carlsbad Ski Sprint 2008“ je letos poprvé Město Karlovy Vary.

Karnevalový gejzír na Kanoe Mattoni

Mlýnská kolonáda se v neděli 15.června prohýbala pod tíhou netradičních plavidel, která jejich autoři přihlásili do Mattoni vodního karnevalu. Předjezdci v rolích královského páru byli Miss České republiky 2008 Zuzana Jandová a tanečník Yemi. 12 plavidel na speciálním plováku o maximální nosnosti 450 kilogramů včetně posádky se vydalo přesně ve 13,30 hodin na trať mezi Mlýnskou kolonádou a cílem u hotelu Thermal. Soutěžící museli obstát nejen na třech jezech a na vodě o průtoku 6 m3 za sekundu, ale také udělat dobrý dojem na porotu a diváky. Cenu poroty získalo plavidlo „Čmoudík“. Druhá cena, cena diváků, a digitální fotoaparát patří plavidlu „Bez reklamy ani ťuk!“.

Češi v dlouhém sjezdu na Světovém poháru vylovili dvě stříbrné medaile

Program Světového poháru ve sjezdu na divoké vodě se v neděli přehoupl do druhé poloviny. Klasický sjezd v celkové délce 6,5km nejrychleji a jako jediný muž ze startovního pole pod 19 minut zajel kajakář Maximillian Benassi z Itálie. Mezi kajakářkami vévodila této disciplíně Sabine Eichenberger. Švýcarka poprvé po mnoha účastech na Kanoe Mattoni v Karlových Varech získala zlatou medaili. Na singlech si prvenství z Karlových Varů odváží do Chorvatska Emil Milihram. Deblířskou posádkou č.1 se na Kanoe Mattoni stali Ulrich Andre a Patrick Driesch z Německa.

Tři sprintové vavříny ve sjezdu na divoké vodě zůstávají v Česku

Jinak poklidná říčka Teplá se v sobotu díky akci jménem „Kanoe Mattoni“ podruhé proměnila v divokou řeku s peřejemi, válci a vracáky. S průtokem 20m3/sec a místní tratí mezi Mlýnskou kolonádou a hotelem Thermal si nejlépe v prvním kole poradili Slovinec Jernej Korenjak (kajak mužů), Britka Jessica Oughton (kajak žen), Němec Normen Weber (singl kanoe) a deblíři Peltriaux s Heitzem z Francie. Druhé kolo Světového poháru ve sjezdu na divoké vodě rozdalo karty ve hře o medaile znova. Na sprintové stupně na Mlýnské kolonádě vystoupalo také pět Čechů: Tomáš Slovák jako druhý mezi kajakáři a dvě deblové lodě stříbrní Šálek s Říhou a bronzoví Neset s Lisickým.

Kanoe Mattoni promění Karlovy Vary v karnevalové město

Neděle 15.června bude díky Kanoe Mattoni 2008 v Karlových Varech ve znamení karnevalu. Maskami bude hýřit soutěž originálních plavidel a největší karneval pouličního umění. Barvami a originálními vzory budou lákat také lodě a dresy 17 národních týmů, které se vydají na trať dlouhého sjezdu z Březové do srdce lázeňského města. Výsledky Světového poháru ve sjezdu na divoké vodě budou vyhlášeny krátce po poledni před hotelem Thermal. Hudební rozmanitost nabídne také doprovodný hudební program s Michalem Hrůzou, Petrem Kolářem a skupinou Chinaski.
Více

Poslední tiskové konference


PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.