Eye-T.cz | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


Eye-T.cz


Poslední vydané tiskové zprávy


Brusel ocenil Eye-T.cz za zpřístupňování ECDL zrakově postiženým

25. června 2012, BRUSEL – Ve dnech 21.-22. června proběhla v Bruselu konference Evropské komise pod názvem Digital Agenda Assembly 2012, jejíž součástí byl i slavnostní ceremoniál s předáváním ocenění v rámci soutěže e-Inclusion 2012. V jedné z kategorií byl mezi třemi přítomnými finalisty z celé Evropy i pan Marek Sikora, předseda občanského sdružení Eye-T.cz, soutěžící s projektem zpřístupňování zkoušek ECDL osobám s těžkým zrakovým postižením v ČR.

První nevidomý uchazeč o zkoušku ECDL zpřístupněnou pro zrakově postižené otestován

16. února 2012, HRADEC KRÁLOVÉ – Ve čtvrtek 9. února absolvoval pod záštitou České společnosti pro kybernetiku a informatiku tuto zpřístupněnou zkoušku ECDL první nevidomý uchazeč. Testování vedli ECDL testeři z občanského sdružení Eye-T.cz, které jako jediné v ČR dlouhodobě pracuje na zpřístupnění testových otázek pro uchazeče z řad nejširší zrakově postižené veřejnosti.

První nevidomý tester ECDL získal mezinárodní cenu Best Practice Awards 2010

ECDL Česká republika, zabývající se objektivním testováním počítačové gramotnosti běžných uživatelů výpočetní techniky, získala cenu Best Practice Awards 2010 v kategorii Sociálního začlenění (Social Inclusion). Cena byla předána prvnímu nevidomému testerovi ECDL v ČR, Marku Sikorovi. Ten usiluje o to, aby v České republice bylo stále méně zrakově postižených lidí, kteří neumí s počítačem efektivně pracovat.

Příbalové informace přečtou už i nevidomí

Od 1. ledna tohoto roku mají společnosti, které dodávají na náš trh léčivé přípravky, podle zákona o léčivech povinnost zpřístupnit obsah příbalových informací těchto produktů ve formátu pro nevidomé a slabozraké. Občanské sdružení Eye-T.cz za tímto účelem provozuje na adrese www.pribaloveinfo.cz webový portál, na němž jsou zrakově postiženým k dispozici příbalové informace spolupracujících farmaceutických firem v slepecky čitelném formátu.

Poslední tiskové konference


PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.