Zpřísňování limitů na energetickou náročnost budov. Heluz má řešení v revoluční cihle | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Zpřísňování limitů na energetickou náročnost budov. Heluz má řešení v revoluční cihle


Dolní Bukovsko - Nároky na snižování energetické náročnosti budov jsou stále přísnější. Od roku 2020 se mají stavět pouze domy téměř nulové. Ty mají minimální spotřebu energie, navíc potřebná energie pro provoz pochází z obnovitelných zdrojů.

Česká firma HELUZ vyvinula vlastní cihlu, která plně vyhovuje náročným požadavkům. Stavitelé o ni mají zájem. Nemusí se totiž už zateplovat. Výsledky studie SEVEn Energy prokázaly, že i pro pasivní a nulové domy je výhodnější použít jednovrstvé zdivo z cihelných bloků vyplněných tepelným izolantem oproti zdivu s kontaktním zateplením. Právě takto je vyrobena cihla HELUZ Family 2in1. Její svislé dutiny jsou vyplněny malými kuličkami polystyrenu. Izolace je chráněna v keramickém obalu, čímž je zaručena její životnost a odolnost. Obvodové stěny z těchto cihel již není nutné zateplovat. „Tepelněizolační parametry zdiva z těchto cihel tloušťky 50 cm jsou tak vysoké, že se vyrovnají polystyrenovému zateplení o tloušťce třicet šest centimetrů nebo zdi z plných cihel o tloušťce sedm metrů,“ přibližuje produktový manažer společnosti HELUZ Ing. Pavel Heinrich.
Jarní sezóna: O cihly HELUZ Family je obrovský zájem

Přicházející stavební sezóna potvrzuje velký zájem stavitelů o nový typ cihly, která splKontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 22. 4. 2014 7:44
Kategorie: Energetika a průmysl
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.