ZEMĚTŘESENÍ V JAPONSKU OČIMA SVĚDKŮ | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


ZEMĚTŘESENÍ V JAPONSKU OČIMA SVĚDKŮ


Megazemětřesení: Hodina, která otřásla Japonskem (MegaQuake: Hour that shook Japan) Premiéra v pátek 26. srpna v 20:05 na Discovery Channel

Praha, 25. července 2011 – Očima těch, kteří přežili, se podíváme na události z 11. března 2011, kdy severovýchod Japonska zasáhla jedna z nejhorších seismických katastrof v historii, která dosáhla stupně 9 Richterovy škály a nechala za sebou na 12 000 mrtvých.

Dojemná svědectví a záznamy z onoho březnového pátku umožňují hodinu po hodině rekonstruovat události, které vyvrcholily tím, že pobřeží zasáhla rychlostí 800 km/h vlna tsunami. Hodinový pořad věnovaný tragédii se soustředí také na vědecká vysvětlení toho, co se stalo – od vlivu tektoniky po další možné hrozby matky Přírody a jejich důsledky.

Pořad vznikl ve spolupráci Discovery Channel a Darlow Smithson Productions a podařilo se do něj získat třeba unikátní zvukovou nahrávku z hydroakustické stanice Wake Island, která monitoruje případné zakázané jaderné pokusy. Tentokrát se povedlo zachytit zvuk doprovázející vznik 600 km dlouhé trhliny v zemské desce, jež prorážela skálu silou 600 milionů atomových bomb.

Svědectví podá hasič Takajama Jukio, který byl při zemětřesení uvězněn uvnitř jaderné elektrárny a společně se svým týmem natáčel poblíž reaktoru. Na japonském letišti Sendai létala po ranveji auta, terminál byl zasypán troskami, vypadl proud. Službu ten den měla Kibuna Jošihiko. Následují rozhovory s Američany, kteří 11. března pobývali v Japonsku. Ve škole Sendai vyučovala Paula Lutze, která ten den měla u sebe kameru a v nastalém chaosu natočila zachraňování dětí před tsunami.

Pacifický „kruh ohně“ ohraničuje oblast, kde došlo v posledních letech k největším přírodním katastrofám. Na vině je několik tektonických desek, jejichž aktivita vzrůstá, což může způsobit další seismickou činnost. Exkluzivní rozhovory se špičkovými seismology a oceánografy pak formulují předpoklady, v kterých místech může matka Příroda udeřit příště.

Speciální hodinový pořad bude odvysílán 26. srpna ve 20:05 a v repríze ještě týž den v noci, konkrétně v 1:40 hodin.

Fotografie v tiskové kvalitě najdete na adrese http://press.discovery.com/emea/dsc/programs/megaquake-hour-shook-japan/ (login: PRAM, heslo: 1234).

O společnosti Discovery Networks CEEMEA:
Discovery Networks Central & Eastern Europe, Middle East & Africa (CEEMEA) je součástí společnosti Discovery Communications (NASDAQ: DISCA, DISCB, DISCK), světové jedničky v produkci dokumentárně zábavných pořadů. Discovery Networks CEEMEA umožňuje lidem objevovat svět a uspokojit svoji zvídavost na 9 kanálech, mezi které patří Discovery Channel, TLC, Animal Planet, Discovery Science a Discovery HD Showcase, tak i prostřednictvím předních vzdělávacích produktů a služeb. Vysílá v 18 místních jazycích do 99 zemí třech kontinentů.

O Discovery Channel:
Discovery Channel přináší vysoce kvalitní dokumentární tvorbu, která informuje a baví diváky rozmanitostí a bohatstvím našeho světa. Program, který je šířen do 210 zemí světa, nabízí atraktivní kombinaci špičkové produkce a živé kinematografie napříč žánry, včetně vědy a techniky, dobrodružství, historie či pohledů za oponu na lidi, místa a organizace, které formují náš svět. Pro více informací navštivte www.discovery.com
Kontakt:

Marek Němec
Key Account Manager
marek.nemec@pram.cz
www.pram.cz
224913008


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 24. 8. 2011 12:32
Kategorie: Zábava
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.