Želivský klášter zlepšuje v celém areálu orientaci pro návštěvníky | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Želivský klášter zlepšuje v celém areálu orientaci pro návštěvníky


Želiv – Zcela nový turistický informační systém přichystal želivský klášter pro své návštěvníky. S pomocí informačních tabulí chce zlepšit orientaci po klášterním areálu, který svou rozlohou zaujímá plochu skoro 12 000 m2. Informačních tabulí je po areálu celkem sedmnáct.

„V první fázi projektu, kdy chceme zvýšit povědomost o klášteře jako o nové národní kulturní památce, jsme nainstalovali sedmnáct informačních tabulí s texty ve třech světových jazycích. Jedna tabule je celkovým schématem areálu s popisem jednotlivých budov a dalších šestnáct bude zavěšeno přímo na samotných objektech. Na financování projektu jsme získali dotaci z Regionálního operačního programu Jihovýchod ve výši více než půl milionu korun,“ vysvětluje správce želivského kláštera František Marek. Informační tabule umožní návštěvníkům lepší orientaci po celém klášterním areálu.

V přípravě je i virtuální prohlídka kláštera

Součástí projektu je také sada nových informačních brožur, ve kterých budou informace o historii kláštera, popis trasy prohlídky kláštera a také tipy na výlety po okolí po památkách na činnost premonstrátů např.: po kapličkách premonstrátů. Na podzim bude spuštěný nový informační webový portál, který nabídne například virtuální prohlídku klášterem.

„Historie kláštera dýchne až do domovů potenciálních návštěvníků. Informační letáky a nový webový portál bude opravdu podrobným průvodcem po klášteře. Věříme, že tyto interaktivní prvky pozvou návštěvníky k faktické návštěvě kláštera,“ dodává správce Marek.

Želivský klášterní komplex byl před rokem zařazený na seznam národních kulturních památek. Založen byl v roce 1139 pražským biskupem Ottou a českým knížetem Soběslavem. Má za sebou pestrou více než 870 letou historii, v padesátých letech zde byl internační tábor pro kněze a řeholníky a od roku 1956 psychiatrická a protialkoholická léčebna. Od roku 1991 jsou zde zpátky premonstráti, kteří se snaží navázat na svoji bohatou historii na Želivě.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 27. 7. 2011 10:01
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.