Želivský festival Musica Figurata spojí velikány hudebního a básnického světa | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Želivský festival Musica Figurata spojí velikány hudebního a básnického světa


Želiv – V sobotu 6. července ve 20 hodin se v Želivském klášteře již podruhé rozezní tóny duchovní hudby. V rámci druhého koncertu hudebního festivalu Musica Figurata vystoupí Pražští pěvci s koncertem pro smíšený sbor od významného moderního skladatele Alfreda Schnittkeho.

Tento koncert je dílem hluboké mystické krásy a představuje jeden z vrcholů festivalu v celé jeho čtyřleté existenci. „Ačkoliv je Alfred Schnittke skladatelem moderním, jeho koncert pro sbor je dílem posluchačsky velmi přístupným i pro laickou veřejnost. Dosavadní ohlasy na koncert jsou velmi pozitivní, již v první dny bylo prodáno velké množství lístků,“ komentuje podrobnosti koncertu Hana Konvalinková, ředitelka produkce festivalu a dodává: „Významným lákadlem na představení je i hlavní interpret večera. Je jím smíšený sbor Pražští pěvci, který získal již 8 prvenství v mezinárodních soutěžích.“

Koncert spojuje velikány v hudebním i básnickém světě
V tomto díle se přes tisíciletý most setkávají dva velikáni, Sv. Řehoř z Nareka, arménský světec, básník a mystický filosof, který je autorem textové předlohy, a Alfred Schnittke, rusko – německý židovský skladatel, který ve svých hudebních dílech integruje různé hudební styly a epochy.

Festival v Želivě slaví již čtvrtý ročník
Na želivský festival duchovního umění Musica Figurata se již po čtvté sjíždějí lidé z celé republiky, aby si poslechli sérii koncertů s duchovní tematikou, které jsou propojeny s architekturou a historií místních památek. Nad letošním ročníkem převzal záštitu šlechtic Constantin Kinský.
Kontakt:

Páter Jáchym Jaroslav Šimek
recepce@zeliv.eu
http://www.musicafigurata.cz/
+420 731 598 985
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 3. 7. 2013 11:49
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.