Zeleným autem roku pro rok 2012 je vůz na CNG | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Zeleným autem roku pro rok 2012 je vůz na CNG


Praha 24. listopadu 2011 - Na Auto Show v Los Angeles byla udělena cena „Green Car of the Year“ pro rok 2012. Toto ocenění uděluje časopis Green Car Journal, resp. 11 členná porota, složená jak ze zástupců automobilového průmyslu, tak i odborníků na životní prostředí. Vítězem této soutěže se nestal žádný elektromobil, ale vůz na stlačený zemní plyn (CNG) Honda Civic Natural Gas díky nejlepším hodnotám ze všech vozidel.

Pro udělení tohoto ocenění je vyžadován významný měřitelný přínos pro snižování zátěže životního prostředí. Podle hodnocení americké organizace pro ochranu ovzduší EPA právě tento vůz dosáhl nejlepší hodnoty ze všech vozidel poháněných motory s vnitřním spalováním. Pro Hondu Civic Natural Gas bylo podle poroty důležité i to, že na jedno naplnění nádrže ujede 2,5 krát větší vzdálenost než elektromobily. Porazil i takové vozy jako je Toyota Prius nebo Volkswagen Passat TDI, stejně jako třeba vítěze z roku 2010 Audi A3 TDI Clean Diesel. Honda Civic Natural Gas, se spalovacím motorem o objemu 1,8 litru a výkonu 110 koní, je jediným sériově vyráběným osobním automobilem s pohonem výhradně na CNG montovaným v USA. Vozidlo bude nyní nabízet více než 200 prodejců ve 36 státech.

U nás dnes jezdí už 3 300 CNG vozidel. Od roku 2009 je to nárůst o 180 procent. Česká asociace petrolejářského průmyslu a obchodu (ČAPPO) odhaduje, že v roce 2025 by mohla spotřeba CNG vzrůst v ČR až na 1,2 mld. m3. „V tu dobu odhadujeme, že bude v ČR jezdit nejméně 300 tisíc vozidel s pohonem na CNG,“ říká Markéta Schauhuberová, manažerka České plynárenské unie (ČPU).

Více na: http://automobiles.honda.com/civic-natural-gas, http://www.youtube.com/watch?v=0kgURnNvcrQ

Foto: http://automobiles.honda.com/civic-natural-gas/exterior-photos.aspxČeská plynárenská unie (ČPU) byla založena plynárenskými distribučními společnostmi a státním podnikem Český plynárenský podnik, o.z. Transgas v roce 1994, jako nezávislá a dobrovolná profesní organizace právnických osob. 17 let své existence věnovala ČPU rozvoji podnikatelského prostředí v oblasti plynárenství a představování zemního plynu jako energeticky výhodného a ekologicky šetrného paliva odborné i laické veřejnosti. Věnuje se také významným tématům ovlivňujícím plynárenství v České republice – zejména energetické koncepci, legislativě, podpoře využití zemního plynu pro výrobu elektřiny a dalším tématům s vazbou na plynárenské odvětví. Cílem ČPU je pomáhat rozvoji podnikatelského prostředí navazujícího na plynárenský obor a užití zemního plynu. Jednou z aktivit ČPU je i podpora stlačeného zemního plynu pro dopravu (CNG) jak v osobní, tak zejména v městské a příměstské autobusové dopravě. ČPU dnes sdružuje 16 členů - nejvýznamnější hráče plynárenského průmyslu: RWE Transgas, a.s., NET4GAS , s.r.o., RWE Gas Storage, s.r.o., RWE Gas Net, s.r.o., RWE Energie, a.s., E.ON Energie, a.s., E.ON Distribuce, a.s., Pražská plynárenská, a.s., Pražská plynárenská Distribuce, a.s., VEMEX s.r.o., VČP Net, s.r.o., SMP Net, s.r.o., JMP Net, s.r.o., Jihomoravská plynárenská, a.s., Východočeská plynárenská, a.s. a Severomoravská plynárenská, a.s.. Na mezinárodní úrovni ČPU zastupuje české plynárenství v organizaci Eurogas.
Pro více informací kontaktujte ČPU, paní Markétu Schauhuberovou na adrese Novodvorská 82/803, 142 00 Praha 4, tel: +420 241 027 877, e-mail: schauhuberova@cpu.cz
Kontakt:

Lucie Kadlecová
lucie@stranky.cz
www.cpu.cz
775996116


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 24. 11. 2011 14:21
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: Česká plynárenská unie (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.