Zdravý přípitek nejen na Vánoce | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Zdravý přípitek nejen na Vánoce


Advent je obdobím, kdy se setkáváme s přáteli, abychom si popřáli lásku, štěstí, úspěch a především zdraví. To však není dopřáno všem, a tak s námi svátky slaví i blízcí, kteří nemocí trpí nebo se z ní zotavují. Zlepšení zdravotního stavu jim však nemusíme jen přát, můžeme pro uzdravení i něco udělat. Třeba jim namíchat koktejl – ovšem bez alkoholu, za to plný bílkovin, vitaminů, minerálů a prebiotik. Inspiraci najdete na www.vyzivapropacienty.cz

Choroby, zejména těžké a dlouhodobé, chronické jsou často provázeny i podvýživou, která zpomaluje hojivé procesy, oslabuje imunitní systém a znamená zvýšené riziko komplikací. Je známo, že například až 75 % onkologických pacientů trpí podvýživou (malnutricí) již v době stanovaní diagnózy. Závažná onemocnění bývají spojena s nechutenstvím či potížemi (bolestmi, nevolností) při příjmu potravy, přičemž v nemoci se zvyšuje potřeba organizmu na příjem energie, bílkovin i mikronutrientů (vitaminů a minerálů). Nedostatečným příjmem živin se snižuje účinnost i těch nejlepších terapeutických postupů. Mnoho nemocných nezemře na své onemocnění, ale zahubí je malnutrice.
Řešení, které chutná
Když si s našimi chorými blízkými nemůžeme připít šampaňským na brzké uzdravení, můžeme pro ně udělat daleko více. Můžeme pro ně připravit zdravý přípitek a spojit občerstvení nápojem s dodávkou kvalitních bílkovin, vlákniny, vitaminů a minerálů, prebiotik a energie. Společnost Abbott Nutrition připravila pro následující období na stránkách www.vyzivapropacienty.cz řadu receptů na zdravé koktejly nejen pro nemocné (a seniory), kteří jsou ohrožení nebo trpí podvýživou, ale i pro všechny, kteří chtějí spojit příjemné a užitečné pro své zdraví.

Ukázka receptu: (obrázek na vyžádání)

Strawberry Coco Dream
Ensure Plus Jahoda 10 cl,
čerstvé jahody 3 ks,
kokosový sirup 2 cl,
ananasový džus 10 cl,
kokosové lupínky,
plátek ananasu.
Do mixéru vložíme drcený led, Ensure Plus Jahoda, čerstvé jahody, kokosový sirup, ananasový džus a důkladně mixujeme. Přelijeme do předem připraveného skla (Red wine), ozdobíme jahodou, kokosovými lupínky a plátkem ananasu.
Kontakt:

Marie Hrudková
PR manager Abbott Nutrition
marie.hrudkova@abbott.com
www.vyzivapropacienty.cz
602478359
267282133


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 12. 2011 19:56
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Abbott Nutrition (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Abbott je společnost s celosvětovou působností v oblasti péče o zdraví. Zaměřuje se na výzkum, vývoj, výrobu a prodej farmaceutických přípravků, nutričních přípravků, prostředků zdravotnické techniky a diagnostiky. Po celém světě zaměstnává téměř 90 000 lidí a svoje výrobky a služby nabízí ve více než 130 zemích. Tiskové zprávy a další informace o společnosti Abbott jsou dostupné na adresách www.abbott.cz a www.abbott.com.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.