Zdechovský: Zahraniční bojovníky musíme při návratu izolovat | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Zdechovský: Zahraniční bojovníky musíme při návratu izolovat


Štrasburk– Evropský parlament dnes schválil strategii vnitřní bezpečnosti Evropské unie. Jedná se o jeden z klíčových materiálů, který byl v letošním roce k otázce vnitřní bezpečnosti v EU projednán.

„Zajištění bezpečnosti a svobody evropských občanů je pro mě jedním z nejzásadnějších úkolů EU. Nesmíme však připustit, aby se z nové bezpečnostní strategie EU stalo monstrum nových instrumentů a opatření, které nebude nikdo monitorovat a kontrolovat,“ zdůraznil europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Ten v diskusi vyzval Evropskou komisi, aby provedla důkladnou analýzu současných instrumentů a navrhla jejich efektivní využití v nové bezpečnostní strategii.

Bezpečností otázky nabírají v Evropské unii nové rozměry
V současné době bezpečnostní otázka nabírá nových rozměrů a to nejen kvůli konfliktům v našem bezprostředním sousedství. Především bezpečnostní služby upozorňují na stále zvyšující se nebezpečí uvnitř samotné Evropské unie. Mezi ně patří rostoucí radikalizace
a s tím spojený terorismus a násilí.
„Podle nejnovějších statistik bojuje přes 3000 Evropanů v zahraničních konfliktech na Blízkém Východě. Existují důkazy, že tito lidé jsou "verbováni" přímo ve členských státech EU. Naším úkolem je tyto řetězce zpřetrhat a zabránit tak fenoménu foreign fighters,“ vysvětlil europoslanec Tomáš Zdechovský, který je členem Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci.
Podle poslanců Evropského parlamentu by se měla nová bezpečnostní strategie Evropské unie primárně zaměřit na otázku, jak s těmito bojovníky, kteří jsou řádnými občany EU, naložit po jejich návratu zpět do Evropské unie.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 17. 12. 2014 16:13
Kategorie: Zahraniční
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.