Zdechovský: Současný systém podpory sociálního bydlení fakticky podporuje zločinnost | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Zdechovský: Současný systém podpory sociálního bydlení fakticky podporuje zločinnost


Brusel/Luže – Českou republiku trápí problém sociálních parazitů, kteří poskytují bydlení pro sociálně slabé za přemrštěné ceny. Jejich byznys je navíc štědře dotován z veřejných zdrojů a to i přesto, že se místa tohoto podnikání s byty často potýkají se zvýšenou kriminalitou a obce i města pak vynakládají obrovské částky za to, aby udrželi v dané lokalitě bezpečnost.

Jednou z takto postižených lokalit je i Luže, donedávna poklidné městečko na východě Čech. „Situace je opravdu vážná. Donedávna byla Luže poklidným městečkem, nicméně v poslední době zde, důsledkem přítomnosti sociálního byznysu s byty, rapidně stoupla zločinnost. V této souvislosti se na mě s žádostí o pomoc obrátil místní starosta Radek Zeman,“ říká europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který se začal problémem v Bruselu hlouběji zabývat.

Český systém nemá v EU obdoby
„V reakci na problémy, které postihly Luži a řadu dalších lokalit, jsem se začal podrobně zabývat tím, jakým způsobem bývá podporováno sociální bydlení v ostatních zemích EU. Došel jsem k závěru, že český systém patrně nemá v žádné další evropské zemi obdoby,“ dodává Zdechovský. „Namísto toho, aby dotace na bydlení problém nejchudších lidí řešily, platí stát nejchudším lidem ubytovny srovnatelné s bydlením v kravínu.“
Europoslanec považuje současný způsob podpory bydlení sociálně slabých za neudržitelný, protože podporuje další okrádání nejchudších lidí a má také za následek nárůst přítomnosti mnoha sociálně patologických jevů. Absurdní je podle Zdechovského také výše nájmů:
„Lidé, kteří se octli na okraji společnosti, platí za ubytování v provizorních bytech nájem až deset tisíc. Přitom za stejnou či srovnatelnou částku už lze bydlet v normálním dvoupokojovém bytě. Stát, resp. Ministerstvo práce a sociálních věcí, by mělo v této věci co nejdříve začít jednat,“ zdůraznil europoslanec Zdechovský, který podpořil otevřený dopis starostů dotčených obcí a měst ministryni práce a sociálních věcí Michaele Marksové Tominové a premiérovi Bohuslavu Sobotkovi.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 6. 8. 2014 20:02
Kategorie: Politika
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.