Zdechovský: Kvóty na uprchlíky nejsou v současné době tématem | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Zdechovský: Kvóty na uprchlíky nejsou v současné době tématem


Praha – Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) reagoval na diskusi o možném přijetí uprchlíků. Podle europoslance takové požadavky nikde nezaznamenal a v Evropské unii převládá názor, že samotné rozdělování uprchlíků je krajní řešení, které nic nevyřeší. Kvóty a přesunování uprchlíků je navíc velmi nákladné a v konečném důsledku může celou situaci zhoršit.

„Hlavní diskuse v Evropské unii na téma imigrace je především o azylové procesu, nikoliv o kvótách. Nejde jen někoho přijmout, ale je důležité pro něj mít práci a umět ho případně integrovat do české společnosti," vysvětluje europoslanec Tomáš Zdechovský, který je v Evropském parlamentu členem výboru LIBE (Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci).
Podle Zdechovského naše současná azylová politika je nastavená velmi dobře a vždy se snaží reagovat na aktuální světové dění. „Není pravda, že bychom nechtěli někoho přijmout. Jen to musí mít logiku a v tom máme stejný názor s Německem, Slovenskem nebo Polskem. Některé jižní státy říkají, že přesunou uprchlíky z jihu na sever, ale často neřeknou, jak a z čeho to budou financovat. Následně je nutné vyřešit, kdo a kam případně vrátí uprchlíka, který neprojde z nějakého důvodu azylovou procesem,“ upozorňuje europoslanec Zdechovský, který se tématu imigrace intenzivně v Evropském parlamentu věnuje.

Azylová politika České republiky je v souladu s EU
Podle europoslance jde především o to, aby státy EU sjednotily svoji strategii azylové politiky. Na území EU nesmí být pouštěni lidé například s kriminální minulostí, nebo ti, kterým byla v minulosti žádost o azyl opakovaně zamítnuta.
„Je třeba docílit toho, aby všechny státy EU dodržovaly stanovená pravidla a nechtěly jen stále další peníze. V tom má ČR jasný postoj společně například s Německem, kam míří obrovské množství žadatelů o azyl,“ dodává Zdechovský.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 2. 12. 2014 12:34
Kategorie: Zahraniční
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.