Zdechovský: Český parlament patří v EU k nejaktivnějším | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Zdechovský: Český parlament patří v EU k nejaktivnějším


STÁHNOUT 14-07-08 Zdechovsky portrait Bxl-23.jpg (maximální velikost 0,5 MB)

Brusel/Praha – Česká republika patří v EU k nejaktivnějším zemím v připomínkování legislativních návrhů Evropské komise. Ta zasílá vždy své nové legislativní návrhy a podklady ke konzultaci národním parlamentům, které mohou předkládat vlastní stanoviska. K nim se pak Komise vyjádří v rámci tzv. „politického dialogu“.

Česko předčilo i „staré země“ EU
Podle poslance Evropského parlamentu Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) si obě komory českého parlamentu vedou v této věci více než dobře. Podle něho je veliká škoda, že Parlament ČR nedokáže svoji přednost dostatečně prodat.
„Český Senát i Poslanecká sněmovna patří k nejaktivnějším v Evropě, a to dokonce i ve srovnání se starými členskými zeměmi EU. Bohužel málokdo o tom ví a český parlament dosud nedokázal prezentovat svoji aktivitu veřejnosti takovým způsobem, jakým by bylo třeba,“ říká český europoslanec Tomáš Zdechovský. Své tvrzení o aktivitě obou komor českého parlamentu dokládá europoslanec také konkrétními čísly:
„Podle výroční zprávy Evropské komise pro rok 2013 bylo z celkových 612 stanovisek národních parlamentů 64 zaslaných Senátem ČR, což je druhý největší počet po prvním Portugalsku. Poslanecká sněmovna ČR zaslala stanovisek 8. V obou případech se jedná o vysoké číslo ve srovnání s našimi sousedy. Polský Senát se vyjádřil osmi stanovisky, Sejm šesti a Slovenská národní rada zaslala pouze jediné.

Český parlament ovlivňuje rozhodování Komise
„Pro mě je povzbuzující vidět, že Češi nezůstávají stranou a aktivně se podílí na vytváření politického dialogu. Pro mnohé možná překvapivě je český parlament aktivním hráčem na evropské politické scéně a nepřímo se tak podílí na mnoha rozhodnutích Komise,“ dodává Zdechovský.

Celou výroční zprávu Evropské komise si můžete přečíst na následujícím odkaze:
http://ec.europa.eu/dgs/secretariat_general/relations/relations_other/npo/index_cs.htm

Daniel Rejman

Kontakty pro média:

Tomáš Zdechovský
tomas.zdechovsky@europarl.europa.eu
Mobilní telefon: 774 888 300

Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 13. 8. 2014 17:11
Kategorie: Veřejná správa
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.